Wpis z mikrobloga

@NupBuster: niedopieczona na pewno nie jest :P wiedziałam, że ktoś do rukoli się przyczepi :P

@Floyt: bo to taka resztkowa pizza, żeby pozbyć się rzeczy z lodówki. Poza tym chodzi o to, że ciasto wyszło! Pierwszy raz (ʘʘ) Zielsko to rukola
@thekes: Ja po milionie prób mniej i bardziej udanych nauczyłem się najpierw wypiekać idealny spód (lubię grube ciasto 1-2cm) i dopiero potem nakładam sos i składniki i znowu na kilka minutek do zapieczenia (wiem mało to ma wspólnego z pizza ale jest pyszne!) tym sposobem zawsze ciasto wychodzi
@thekes: spróbuję:
w ciepłym mleku rozpuszczam drożdże, trochę cukru i soli
Dosypuję mąki i dolewam olej/oliwę
Mieszam na oko ew. dosypując mąki. plastyczne ale nie może się kleić do rąk.

Odstawiam do wyrośnięcia na 15 min potem wywalam na blachę (rozciągam rękoma od brzegu do brzegu - prostokąt - może kiedyś kupię okrągłą blachę) znowu na chwilę odstawiam (pod przykryciem, żeby sobie trochę podrosła) jak już ma odpowiednią wysokość sruu do
@anonim1133 haha dobrze, nie oceniam ^^

To słabo patrzyłeś na moje zdjęcia bo w tarcie były kawałeczki szyneczki! :(
Ale faktycznie mało tego mięsa u mnie, a ty mięsożerca jesteś, że tak ci to rzuciło się w oczy? ^^
@thekes: Ja jestem wszystkożerca ()

Po prostu ostatnio zalewa nas fala hipsterstwa i ciekaw byłem czy nie napływa ona właśnie z krainy pyrą słynącej. Na szczęście wydajesz się być na dobrej fali ʕʔ
@anonim1133 aaa nie, to z pyrlandii idzie umiłowanie dla pyrek w różnych odsłonach. Co prawda mamy wegetariański gzik, ale już szare kluski <3 to polewane tłuszczykiem z boczusia są ^^ więc my jesteśmy normalni, ja bym w innych rejonach tych zboczeń szukała. Nie chcę wskazywać palcem, ale swoje podejrzenia mam
@anonim1133 No o Mazowszu, oni na tym wschodzie daleko to dziwne rzeczy wymyślają, żeby reszta kraju o nich nie zapomniała ^^ poza tym tam ich tyle mieszka, że trzeba się wybić czymś to kombinują