Wpis z mikrobloga

Zawsze mam lekką #!$%@?ę, jak jestem w Makro i widzę właściciela takiej jednej hype'owej i bardzo popularniej włoskiej pizzerii, która robi ciasto z oryginalnej włoskiej mąki wysokiej klasy. A potem ładuje 25kg wory mąki pszennej typ 450 firmy Aro na wózek i znika między półkami.

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Albo właściciela średniego pubu, który wybiera smaki syropów Rioba, a półki za barem załadowane butelkami Monin i Victoria's.

Ah te małe kłamstewka w gastro. ( ͡ ͜ʖ ͡)

#gastrohistorie #oszukujo #heheszki #coolstory #truestory #takiezycie
  • 52
@to_wszystko_nie_tak: serio kasowaliście 10 zł za lemoniadę? Miętę i cytrynę? Rozumiem, że ten cukier trzcinowy drogi, ale bez przesady :D Nie dziwię się, że w tej drugiej knajpce lepiej szło - pewnie była zajebiście słodka, a ludzie lubią cukier, nie ważne co w tym jest jak idziesz się bawić ze znajomymi. Jeszcze syrop mohito nadawał na pewno fajny posmak.
Zawsze mam lekką #!$%@?ę, jak jestem w Makro i widzę właściciela takiej jednej hype'owej i bardzo popularniej włoskiej pizzerii, która robi ciasto z oryginalnej włoskiej mąki wysokiej klasy. A potem ładuje 25kg wory mąki pszennej typ 450 firmy Aro na wózek i znika między półkami.


@to_wszystko_nie_tak: ciekawe czy używa produkty seropodobne. Pewnie jak wieczorem w dostawie to seropodobne a w lokalu za dnia z serem normalnym.
@to_wszystko_nie_tak: mój kolega zachwalał mi pizzerię prowadzoną przez Włocha. Łaził tam regularnie, jadł i gadał z tym Włochem, który pierdzielił historyjki, o tym jak szuka co drugi dzień na targu odpowiednich pomidorów na sosy.
No i potem ten kolega zapraszał mnie i powtarzał te opowieści. Oraz rozpływał się nad niesamowitym smakiem.
nieźle się z niego uśmiałem, jak raz przyszedł cholernie #!$%@?.
bo raz Włocha nie było w pracy, a kolega spytał
@to_wszystko_nie_tak: może z jednej strony chcą być dymani z chęci oszczędności, ale z drugiej strony jeżeli już idą do tej drogiej knajpy z "unikalną i oryginalną recepturą" i "jedynie świeżymi produktami" to są dymani przez właścicieli (co wspomniałeś w pierwszym poście)...

@to_wszystko_nie_tak: Śmieszni są też janusze i grażynki które dostały kartę od znajomków. #!$%@? przez całe miasto bo makro zazywczaj jest gdzieś na uboczu i robią zakupy za 5 dych, oszędzając całe 2zł ale tracąc 5 na paliwo XD Generalnie makro nie jest jakoś specjalnie tanie, wiele produktów jest tańszych w auchan czy biedronka, największym plusem jest ogromy wybór dlatego wielu przedsiębiorców robi tam zakupy
@no_i_w_ogle: troche cytryny musisz wycisnac, zeby lemoniada byla lemoniada a nie woda z cytryna. Do tego skontrowac kwach slodycza i od groma miety, zeby sie przebila przez to. Mozna sie wspomagac syropami na bazie naturalnych aromatow, ale moim zdaniem fajniejszy efekt jest gdy uzyjesz prawdziwej cytryny, prawdziwego cukru i prawdziwej miety.
@to_wszystko_nie_tak: pełna zgoda mireczku, a jak już jesteśmy przy majonezie to podziele sie swoim doświadczeniem bo kiedyś chciałem przyoszczędzić #cebuladeals i zamiast kieleckiego 5l kupilem horeca - straszna #!$%@?, aro oczywyście też ssie. Kielecki dwa razy droższy ale warty swojej ceny.
@to_wszystko_nie_tak: ale nie rozumiesz, że ludzie nie zapłacą 10 zeta za coś co łatwo mogą zrobić w domu? Knajpa obok oferowała dużo bardziej "skomplikowany" drink i jakbyś chciał to zrobić w domu, to zapłaciłbyś dużo więcej za wszystkie składniki.
@no_i_w_ogle: ale zdajesz sobie sprawe, ze ludzie nie kupuja samej lemoniady tylko jako dodatek do jedzenia?

Nie, nie oferowała duzo bardziej skomplikowanego, tylko duzo prostszy. Chociażby z powodu czasu ile potrzeba na przygotowanie lemoniady z naturalnych skladnikow. Dolewanie wody do syropu to nie jest nic skomplikowanego, a tym bardziej czasochlonnego.
syropu cukrowego, syropu limonkowego, syropu mojito i niewielkim dodatkiem mięty i cytryny


@to_wszystko_nie_tak: 3 różne syropy + to co wy dodawaliście, czyli miętę i cytrynę. Cytryna sama w sobie nie jest jakoś zajebiście smaczna, więc żeby zabić jej smak waliliście pewnie tonę cukru - zamiast po prostu dodać mniej cytryny, więcej wody i ludziom by bardziej podchodziło.
A to, że lemoniada była jako dodatek do jedzenia to jakoś wpływało na jej
@no_i_w_ogle: czyli sprzedawaj wodę z cukrem i cytryną. Genialne xD

Nie będę się kłócił, bo skoro wolisz pić lemoniadę na syropach na syropie glukozowo-fruktozowym z niewielką ilością cytryny od lemoniady robionej w 100% ze świeżo wyciskanych cytryn i cukrze trzcinowym to nie dogadamy się. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@to_wszystko_nie_tak: nie, nie wolę, osobiście unikam syropów, ale dawać wodę z cytryną za 10 zł to po prostu przesada. Przecież za 10 zł kupisz kilo cytryn, dodać miętę i cukier trzcinowy to żadna filozofia. I bronić się tym, że dużo cytryny w środku xD Przecież cytryny są tanie, nic w tym niezwykłego jak załadujecie dużo, ale chodzi o to, żeby to miało jakiś smak. Sama często sobie robię lemoniadę, ale jak