Wpis z mikrobloga

@TheSznikers: już wcześnie to pisałem, ale jeszcze raz: proponuję zmienić Pro/Rookie na Pro/Am.

Rozumiem, że wyścigi w obu klasach będą odbywać się równolegle? Nie będzie jednego po drugim i na przykład zwycięzca w pierwszym awansuje do Pro, jeśli będzie w nim miejsce?
@TheSznikers kucze, te punkty do klasyfikacji generalnej są za bardzo rozbite moim zdaniem. Ciężko będzie odrobic punkty za np p1 taki @MrKubool będzie miał czasy na p1 i pole position a dostanie w dupe i 150 pkt pójdzie się ...

Nie wiem może znaleźć jakieś rozwiązanie z serii wyścigowej gdzie scoga się więcej osob?
@TheSznikers: Nie zwróciłem uwagi. Taki rozjazd faktycznie masakra. Nie ukończenie jednego wyścigu/nieobecność i baju baju. Dla mnie punktowanie powinno być takie jak w starej F1. (8 pierwszych miejsc), od biedy możemy zrobić obecny system z MotoGP (15 miejsc punktowanych) i IMO Pole-position i best lap powinno być naprawdę punktowane symboliczne (0.5pkt-1pkt) lub niepunktowane.
@manix93 jak mam zrobić ligę dla 70 osób gdzie w pojedynczej imprezie jedzie max 47 osób i co 8 miejsc punktowac? Bez sensu jest wtedy stawiać drugi serwer, a jak 2 serwa nie będzie to połowa osób nie pojedzie i zniechęci się już po pierwszych prekwalifikacjach.

@tenbatonik jak kubol będzie ciągle pierwszy to i tak punktów nie nadrobisz, nawet jak rozrzut będzie mniejszy.
@manix93: nie może być punktowanych pierwszych X miejsc jeśli punkty z obu wyścigów mają liczyć się w jednej klasyfikacji, a muszą. Inaczej musiałyby być dwie osobne ligi.

@TheSznikers: W SimRaceWay jeździłem w podobnie podzielonych mistrzostwach i tam sprawdzała się taka punktacja przy założeniu, że punktują wszyscy (niestety tylko dla 14 zawodników w wyścigu):

Race A:

1st - 70 points
2nd - 66 points
3rd - 62 points
4th - 58
@VeryApe: IMO większą motywacją będzie staranie się wywalczyć punkty niż dostać ich jakąś liczbę. To powinna być nagroda za dobry wynik, a nie większa ich liczba w zależności od pozycji.
W SimRaceWay jeździłem w podobnie podzielonych mistrzostwach i tam sprawdzała się taka punktacja


@Plupi: Ale były tam przejścia pomiędzy tymi kategoriami?
Bo trochę słabo jak osoba 15. z kat. PRO ma być gorsza niż 14. z kat. ROOKIE.

To dużo bardziej zawodnikom ze środka stawki opłaca się jeździć w słabszej kategorii, bo mają praktycznie 100% na punkty.
@patyk15: Nie rozumiem? A po co jeździsz? Ja zawsze jadę z nadzieją na wygraną. I nie zgadzam się do tego co napisał Sznikers że jak kubool będzie wygrywał to i tak się nie nadrobi. To czy będzie mi szło dobrze czy nie to bez znaczenia. Zawsze jadę każdy wyścig z nadzieją że dojadę pierwszy.