Wpis z mikrobloga

Mireczki, jeszcze nowych papryczek nie ma, ale trzeba już miejsce w spiżarce robić. W związku z tym mam na zbyciu trochę swojej suszonej papryki, która mi jeszcze została. Wczoraj zmieliłem ją i obecnie jest w postaci płatków jak na załączonym rysunku, ale mogę zmielić na pył. Oczywiście wszystko jest podzielone na odmiany i ostrość. Co do ostrości to głównie te mniej ostre mi zostały przedział 5k-100k SHU. Towar jest pierwsza klasa, świetnie nadaje się jako przyprawa codziennego użytku, w sklepie raczej ciężko kupić coś takiego (to coś co Kamis nazywa papryką ostrą nie ma podejścia do mojej). Cena 4,50 zł za 20g plus przesyłka. Jakby ktoś był zainteresowany to proszę o wiadomość na priv to podrzucę listę ile jakiej odmiany mam. Trzeba się trochę spieszyć, bo po weekendzie to co zostanie wystawię na Allegro.

#chilizgobim #chili #papryka #papryczki #chilihead #ostresosy #ostrezarcie #gotowanie #kuchnia #gotujzwykopem #gotujzmikroblogiem #sprzedam #sprzedamopla #przyprawy #jedzenie #kuchnia pozwolę sobie też użyć #goomowesosy bo dużo zapaleńców ostrego znajduje się pod tym tagiem
gobi12 - Mireczki, jeszcze nowych papryczek nie ma, ale trzeba już miejsce w spiżarce...

źródło: comment_8THW2EmH3wHeBLxcA7zxbb9OuMNVjIBx.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@gobi12: Btw. masz może gdzieś jakieś dobre poradniki na sosy/konserwowanie lub cokolwiek co dłużej utrzyma się niż zwykła papryczka? Bo internety mi nie pomagają... albo są nieprecyzyjne.
  • Odpowiedz
@JahMuffin: Na sosy to najlepiej wbić na youtube i wpisać "hot chili homemade sauce" i wybrać taki, który ci odpoawiada. Jedni lubią z octem, a ja np. wręcz przeciwnie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@gobi12: Hej! A jak suszysz?? "Naturalnie" na nitce, czy pomagasz np piekarnikiem?

Ostre dehydratorem, a te których mam dużo (liczone w kilogramach) na słońcu na nitce
  • Odpowiedz