Wpis z mikrobloga

@NapalInTheMorning:

Ale za to jak rządzona, i to przez Polaków

W czasach PRL stale dogonialiśmy Zachód, jak nie w tym to w owym, ten system doganiania pozostał.

Jeszcze przed paru laty odbiegała Polska i wiele innych krajów tzw. bloku wschodniego wyraźnie od poziomu analfabetyzmu w krajach zachodnich, w których analfabetyzm jest udziałem przynajmniej 1 % ludności lub więcej. Polska najwyraźniej odbiegała od tego poziomu analfabetyzmu ze swymi ok. 0 promile analfabetów.
Ty okrutniku, teraz czeka cię min. 100 komentarzy usprawiedliwiających ''niesuwerenną i satelicką'' PRL.

@drect: Spokojnie, ja już mam doświadczenie w uderzaniu w nacjonalistyczną dumę. Wtedy siadam sobie z browarkiem i delektuje się postami w imię powiedzenia: "uderz w stół..." ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@repro5: tak, tylko zważ na drobny fakt, że III Rzesza była państwem totalitarnym i przeciwnicy polityczni ginęli w nieznanych okolicznościach bądź w wyniku zaplanowanych akcji. Nie każdy rodowity Niemiec oddał głos na NSDAP.
W wyborach w 1947 r. komuniści wciąż mogli liczyć na poparcie rzędu 30 procent. To dużo. Dla porównania po przeprowadzonych w marcu 1933 roku wyborach w Rzeszy Niemieckiej, narodowi socjaliści uzyskali poparcie na poziomie 44 procent. I tam
zawyżając straty francuzów o 300 tysięcy

@TheBestThing: ?!? Napisałem o 360 tys., masz jakieś źródła mówiące, że sięgały one 60 tys?

popisałeś się stosunkowo słabą wiedzą z kampanii francuskiej

@TheBestThing: przecież specjalnie się tam nie wypowiadałem na ten temat, oprócz danych z obrazka oraz danych dotyczących liczebności oraz sprzętu użytego przez Niemców podczas inwazji.