Wpis z mikrobloga

Korzystajac z chwili wolnego wpadlem do znajomego, zeby na podnosniku obejrzec od dolu co ja wlasciwie kupilem. Nie, nie mialem okazji obejrzec go od dolu przy zakupie. Jednak nie zemscilo sie to na mnie. Blacha budy zdowa jak byk. Ranty drzwi to juz inna historia, ale przjdzie na nie czas.

Nie mielismy nic robic, ale... ;) W rezultacie wizyty zespawalismy wydech, ktory byl zrobiony na zasadzie "jedna rura wchodzi w druga i kto by sie tam przejmowal ze dzwoni i spaliny leca bokiem". Co za ulga ze nie czuje niedopalonej mieszanki ;)

Poza tym zaliczylem wlamywanie sie do wlasnego auta w celu odblokowana zatrzasnietych tylnych prawych drzwi. ( ͡ ͜ʖ ͡) Zamki dzialaja jak marzenie. Znalezlismy tez pare rzeczy zrobionych na patancie. Np automatyczne ssanie zostalo zastapione spieciem dzwigienki regulujacej przy uzyciu trytytki. Wiadomo, u nas w kraju wie sie lepiej, niz inzynier ktory projektowal ( ͡º ͜ʖ͡º) Moze byc to powodem kopcenia auta (poza na bank slabymi juz wtryskami)

W nastepny poniedzialek jade regenerowac wtryski i bedzie sie trzeba zajac ta trytytka, zeby mieszanka wrocila do normy. We wtorek robie wszystkie eksploatacyjne tematy.

#volvo #volvofanclub #mechanikasamochodowa i w zwiazku ze sporym zainteresowaniem poprzednim postem tag poswiecony doprowadzaniem lotniskowca do stanu fabycznego -> #volvobc zapraszam do obserwowania

Wolam zainteresowanych @BURNout @CebulowySzimi @Globeue @messerschmitt @oficer-prowadzacy @dzieju41 @jem_pierogi @Stanley_K @Zoxico
b_c - Korzystajac z chwili wolnego wpadlem do znajomego, zeby na podnosniku obejrzec ...

źródło: comment_ABSCGUb4fP3ncDNXzSAR5D2Cu8OmyXrc.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
Niestety trytytki to jest chyba bolączka większości starszych aut. Po co kupować za paredziesiąt złotych częśc jak można na trytytke albo na druty zrobić. U mnie tak gazownik załatwił klape w dolocie regulującą dopływ ciepłego\zimnego powietrza
  • Odpowiedz
@b__c: Spodziewałem się, że jest w gorszym stanie, prawdę mówiąc :) Informuj o postępach, koniecznie! Tag leci, naturalnie, do obserwowanych ;)

  • Odpowiedz
@Zoxico: Dzieki za dobre slowo. Wiesz, z niektorych katow wyglada niezle, z innych troche gorzej (pic rel) ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak wjechalem na plac kolegi to sie za glowe zlapal. Ale przy blizszym przyjrzeniu sie powiedzial, ze potencjal jest, tylko pracy wymaga ;)

Cos moge nagrac, ale raczej nie moim telefonem bo jakosc, jak widac po zdjeciach, nie powala.

Na przejazdzki zapraszam jak bedziesz gdzies
b__c - @Zoxico: Dzieki za dobre slowo. Wiesz, z niektorych katow wyglada niezle, z in...

źródło: comment_ZEdLQ2JPnywLwVLKaHxjoAksO8DSir1w.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@b__c: kolego - tag ląduje natychmiast w obserwowanych. Ten samochód to jedno z moich marzeń na przyszłość. Wygląda jak czołg i jest przepiękny. Jak byłem w amsterdamie to widziałem na jednej wąskiej ulicy 3 obok siebie :) a czemu diesel a nie benzynka? Podobno wolnossaki były lepsze.
  • Odpowiedz
@grigoryi: wolnossak to jest ;) Powiem szczerze, ze ze wszystkich konfiguracji silnikow to wlasnie wolnossacego diesla nigdy nie mialem i postanowilem sie zmierzyc z tematem. Tematem innym i jak sie dowiaduje u mechanikow zamierzchlym. Bo kto dzis wie jak naprawic mechaniczna rozdzielaczowa pompe paliwa i jeszcze ja wyregulowac. Po rozmowie z serwisem boscha zostalem skierowany na szrot lub do muzeum techniki (a auto ma 24 lata) ;)

Poza tym mialem
  • Odpowiedz