Wpis z mikrobloga

@adrix: Krótko i na temat. Banki podlegają regulacjom, muszą weryfikować transakcje, sprawdzać legalność transakcji, oraz zgłaszać transakcje o pierdyliardzie różnych cech do różnych instytucji - co sprowadza się tak na prawdę do pierwszego stwierdzenia - banki podlegają regulacjom.

Tu nie chodzi o blokady technologiczne, tylko biurokratyczne.

Bitcoin jest od tego wolny. Tyle.
@adrix: Jeszcze coś. Są różne banki i choć trawją prace nad dogadaniem się w kwestii komunikacji, to nadal są to różne instytucje (i jest ich sporo), więc dochodzą problemy z komunikacją na poziomie technicznym.

Kolejna sprawa - klienci chcą bezpieczeństwa, tj. jeśli coś pójdzie nie tak, to chcą mieć czas na cofnięcie transakcji - ot taki trywialny powód, a łatwiej jest cofnąć transakcję, która jeszcze nie wyszła, niż dopraszać się obcego
@vipe: Przestępcy nie robią sobie przelewów na konta bankowe, tylko używają gotówki ;-). Z mojej perspektywy obecny system bankowy to moloch na glinianych nogach, który rzeczywiście już nie jest nikomu potrzebny i służy wyłącznie jako aparat represji na obywatelach/przedsiębiorcach. Nadmiar regulacji natomiast kreuje sztuczne problemy i tworzy niepotrzebne ograniczenia. Banki w obecnych czasach niskich, a w niektórych nawet przypadkach ujemnych stóp procentowych nie płacą za trzymanie pieniędzy na rachunkach, służą jedynie
@adrix: Tak jak napisałem - przestępczości to nie eliminuje, ale całkowicie anonimowy system płatności sprzyja przestępczości. Kupę przestępstw wykrywa się właśnie dzięki weryfikacji transakcji (przykłady: wykrycie złodzieja-konwojenta, który odjechał ciężarówką pełną kasy z bankomatów, czy też kupa przestępstw skarbowych). Bez tego wykrycie którychkolwiek z tych przestępstw stanie się dużo trudniejsze, bądź nawet niemożliwe.

Sprytny przestępca zawsze znajdzie sposób, żeby nie dać się namierzyć w taki trywialny sposób, ale to tak samo,
@Izaro: powyżej #!$%@?ą o polskim dobrobycie i kontroli banków, coś tam #!$%@?ą o USA, to może było by warto przyrównać się do UK przelewy pomiedzy roznymi bankami 30 sekund... Zlewaczała Polska jest tak biurokratyczna że sam rząd zaczyna się gubić....
Istnieją przelewy o których mówisz, dodatkowo płatne.


@phreaker: @Izaro:
Teraz płatne.
W niektórych bankach już darmowy jeden dziennie.
Tanieje.
To już jest wprowadzane, ale kwestią jest cena i dopracowanie (nie jest gotowe na tylu użytkowników), ale to w przyszłości będzie działać.
Poczekaj jeszcze te 5-10 lat i będzie :)
@vipe: Z wiekiem totalnie nie trafiłeś. Bitcoina oceniam technicznie lepiej, ponieważ jest po prostu technicznie lepszy. Liczyłem na merytoryczną dyskusję, jeżeli się w którymś momensie mylę to wystarczy że wyjaśnisz w którym miejscu i przedstawisz rzeczowe argumenty.

Jak dotychczas usłyszałem jedyne argument taki, że banki mają sens bo bronią Nas przed przestępcami finansowymi. Nie mogę jedynie sobie wyobrazić co to za przestępstwa finansowe i jedyni przestępcy którzy przychodzą mi do
Dlaczego przelewy bankowe nie są natychmiastowe? Niby informatyzacja i XXI wiek ale przelew idzie cały dzień ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Izaro: Bo oddaliśmy centralny system bankowy i każdy bank ma własne centrum rozliczeniowe przez które przechodzą operacje. A jeszcze w latach 90tych budowaliśmy i zbudowalismy bardzo sprawny system bankowy. No ale sprywatyzowaliśmy banki i oddaliśmy prywatnemu kapitałowi kontrole nad przepływem kasy a ten system zbudowany na początku
@Izaro: mnie najbardziej #!$%@? mój bank, VW Bank. Przelewy przychodzące są dopiero ok 11-12, a nie rano jak w innych bankach.
Jeśli jest sobota lub wieczór to nie zrobisz zakupów za które możesz zaplacić np. przez Przelewy24, bo #!$%@? przelewy możesz zrobić do 20.00 xD Informatyzacja pełną gębą w XXI w.
Czas poszukać alternatywy.
@adrix: "Bitcoina oceniam technicznie lepiej, ponieważ jest po prostu technicznie lepszy. Liczyłem na merytoryczną dyskusję" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
JEST LEPSZY BO JEST LEPSZY NO CO JESZCZE MAM CI ZA ARGUMENTY DAĆ.

Nie wiem ile masz lat, ale zachowujesz się jak ja w wieku 10 lat, gdy przeczytałem o spisku kosmitów w związku z 9/11 w internecie i przekonywałem moją mamę, że to prawda. Mesjasz bitcoina, wolności