Wpis z mikrobloga

@Izaro: Masz też opcję przelewu ekspresowego ( w większości Banków) realizuje je zazwyczaj Blue Media, i są to przelewy zazwyczaj płatne (od 1 do 5 zł) te które realizuje Krajowa Izba Rozliczeniowa są zazwyczaj w 3 sesjach, jeden bank w jednej sesji wypuszcza, a drugi w najbliższej przyjmuje, w poruwnaniu do USA jesteśmy 2 wieki do przodu, tam przelewy idą po tygodniu, u nas zwykły w kilka godzin....( ͡º
  • Odpowiedz
@Izaro: Pocieszę cię, że polski Elixir jest obecnie jednym z najlepszych i najszybszych systemów więc naprawdę nie ma na co narzekać. Za tym, że przelewy nie idą natychmiast stoi szereg (bardzo dużo) czynników.
  • Odpowiedz
@Izaro: Bo ten system jest przestarzały, a cała światowa infrastruktura bankowa stoi praktycznie w miejscu od dziesiątek lat. Technicznie istnieje taka możliwość żeby przelewy były błyskawiczne i trwały max. XX min, wystarczy użyć tu technologii blockchain na której oparte są kryptowaluty i to powoli zaczynają badać banki, zauważając jednocześnie fakt że bitcoin staje się coraz silniejszym konkurentem dla nich. Przy pomocy bitcoina możesz w 10 minut przetransferować dowolną kwotę z
  • Odpowiedz
@bartpl: Nie pracują, te które są zajęte do przelewu nie pracują. Uwierz mi, wiem co mówię.
@adrix: Niestety to co piszesz jest ogromnym uproszczeniem i na przeszkodzie ku temu stoi to, że banki nie zajmują się tylko i wyłącznie prowadzeniem ROR-ów i przelewami. W większości przypadków - po pierwsze systemy oczekują transferów o konkretnych porach (nie będę ci tłumaczył teraz czym są cut-off time-y i jakie są ważne
  • Odpowiedz
@xSQr: To że banki działają archaicznie jak na dzisiejsze czasy, nie oznacza że nie jest technicznie możliwy błyskawiczny transfer wartości. Jest możliwy, bitcoin jest przykładem w pełni działającego ekosystemu, który działa znacznie sprawniej i bezpieczniej niż stara infrastruktura bankowa, gdzie jeszcze transportuje się konwoje gotówki pomiędzy bankami.

Co kogo obchodzi czym się banki zajmują prócz prowadzenia ROR-ów i księgowania przelewów? Ułomność tego systemu tłumaczysz tym, bo tak musi być. Dlaczego
  • Odpowiedz
Co kogo obchodzi czym się banki zajmują prócz prowadzenia ROR-ów i księgowania przelewów? Ułomność tego systemu tłumaczysz tym, bo tak musi być. Dlaczego niby księgowanie musi być w 3-5 sesjach dziennie i tylko 5 dni w tygodniu? Przecież to wszystko to tylko transfer cyferek i zmiana rekordów w bazach danych.


@adrix: Dlatego nie widzę dalej rozmowy w tym temacie, szczególnie biorąc pod uwagę porównanie do bitcoin'a. Wiesz, pracuję obecnie przy
  • Odpowiedz
bank to nie jest jakiś bitcoin który w każdej chwili może zniknąć z twoją kasą tylko na wdrażanie nowych rozwiązań wydaje ogromne pieniądze i inwestuje ogromne nakłady czasu żeby mieć pewność, że system który uruchamia zagwarantuje "końcowym klientom" prawidłowe działanie. Nazywasz "ułomnymi" systemy których dokumentacji nie widziałeś ani strony ( ͡° ʖ̯ ͡°)


No to przygarnął kocioł garnkowi ... Żebyś zrozumiał technologię bitcoina byś nie opowiadał takich głupot.
  • Odpowiedz
@adrix: O gurwa. Młody mesjasz blockchaina xD A tak serio to banki w najbliższej przyszłości nie zainwestują w Bitcoin, nawet jakby chciały. Uwierz mi, że stagnacja systemów bankowych wynika w dużej mierze z łatwości audytów takich systemów i zgodności z ustawą o praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. U nas na przykład bardzo dużo pomysłów upada przez audyty z KNF.
  • Odpowiedz
Ja wiem w uproszczeniu jak działa system bankowy,


@adrix: No widzisz... wiesz w uproszczeniu a wypowiadasz się i porównujesz do bitcoina który opiera się na dokumentach typu white paper które każdy może sobie pisać i publikować. Ja za to znam sie bardzo dobrze na projektowaniu systemów bankowych a i bitcoin nie jest mi obcy.

Nie bez powodu "tradycyjne archaiczne" banki nie bardzo chcą współpracować z platformą bitcoin - bo twoje
  • Odpowiedz
@adrix: O gurwa. Młody mesjasz blockchaina xD A tak serio to banki w najbliższej przyszłości nie zainwestują w Bitcoin, nawet jakby chciały. Uwierz mi, że stagnacja systemów bankowych wynika w dużej mierze z łatwości audytów takich systemów i zgodności z ustawą o praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. U nas na przykład bardzo dużo pomysłów upada przez audyty z KNF.


@SpioncyPotwur: Mówię tu o technologii bitcoina, a nie wdrążaniu waluty bitcoin przez banki, czytaj proszę ze zrozumieniem.

Tak się składa że największe miedzynarodowe instytucje finansowe dostrzegają ten problem i zamierzają oprzeć rozliczenia
  • Odpowiedz
No widzisz... wiesz w uproszczeniu a wypowiadasz się i porównujesz do bitcoina który opiera się na dokumentach typu white paper które każdy może sobie pisać i publikować


@xSQr: Te zdanie jakoś mi umknęło jak za pierwszym razem czytałem. White paper bitcoin jest to dokument napisany przez twórcę bitcoina Satoshiego Nakamoto i opublikowany wraz ze startem projektu.

Ja za to znam sie bardzo dobrze na projektowaniu systemów bankowych a i bitcoin
  • Odpowiedz