Wpis z mikrobloga

Musze odstawic wykop na jakis czas bo inaczej zbankrutuje ;) Mam uczulenie na glupie komentarze i jak sie za duzo naczytam wypoku to istnieje ryzyko ze dostane wstrzasu anafilaktycznego wiec musialem sie zaopatrzyc w "epi-pen" czyli autostrzykawke z adrenalina.

W Polsce 1 dawka produkowana przez Polfe kosztuje 56pln (ponizej 15$) przed refundacja i 27.82 po refundacji. W stanach po doplacie przez ubezpieczyciela dwupak kosztuje 90$... przed doplata 730$. Prawie 3000pln za dwa opakowania.

Ja wiele rzeczy rozumiem ale 25 krotna roznica w cenie za ten sam lek to jednak lekkie przegiecie.

Jedyny plus jest taki ze w zwiazku z chorymi cenami leczenia czlowiek bardziej dba o profilaktyke :)

#podrugiejstroniebajora
Taco_Polaco - Musze odstawic wykop na jakis czas bo inaczej zbankrutuje ;) Mam uczule...

źródło: comment_vJtvzFUi5ehAbgKOjkUy5vjCuyKlZeLH.jpg

Pobierz
  • 48
@efceka: Obamacare to akurat troche stara sie naprawic ta patologie.

Np. Wczesniej ubezpieczyciel mial prawo domowic ci ubezpieczenia ze wzgledu na "pre-existing conditions". Czyli powiedzmy ze miales cukrzyce, raka, problemy z krazeniem czy inna chorobe przewlekla to ubezpieczyciel mogl odmowic zawarcia z toba umowy.

Niby w teorii OK. W praktyce wygladalo to tak ze ubezpieczenie najczesciej oplaca pracodawca. Jak zaczales na cos chorowac i cie zwolnili to traciles ubezpieczenie a nawet
@Taco_Polaco poczytaj o epipen bo teraz mega afera w Stanach. W skrócie, córka senatora jest CEO Mylan, producenta epipen. W ciągu 9 lat epipen podrożał o prawie 500%, jest zarobki wzrosły o prawie 700%. Tak działa wolny rynek? Chyba nie, bo jej tatuś jest senatorem i forsował za obowiązkowymi epipenami w szkołach. Aha, i jeszcze pani Brescha kłamała, że ma MBA.