Wpis z mikrobloga

miałem pisać o tym, ze bym sie stouta napił, takiego czarnego, gorzkiego, najlepiej ruskiego obrzydliwca.

ale kiero zawołał mnie na tygodniowy przegląd CV i śmiechom przez łzy nie było końca:

1. fotki typu pic related to jakieś 90% obecnych CV. serio.
2. ale piszcie wy we wstępnej wiadomości na jakim stanowisku chcecie pracować i co umiecie;
3. za wpisanie "znajomość pakietu office" i nie ogarnięcie akapitów, odstępów i niewyjustowany tekst to sie powinno ludzi #!$%@?ć;
4. listy motywacyjne są naprawdę fajne;
5. wpisywanie przez panny w zainteresowaniach 'makijaż' jest na poziomie wpisania przez faceta 'poranne golenie ryja '
6. w sieci jest multum darmowych wzorów CV, kuźwa weźcie je wykorzystujcie, nawet najprostsze z nich są bardziej schludne i dają wam przebite over 900000 nad stertą innych napisanych ciurkiem od entera;
7. karynka69xoxo@buziaczek.pl; kamilos666pussymagnet@koksu.pl -kurde serio?
8. nie wstawiamy clipartów, uśmieszków i buziaczków. zwłaszcza w zainteresowaniach: "dobra książka, dobry film, hehe muzyka ;P" "imprezowanie ;)" -to jest po prostu złe; a właśnie i piszcie konkretami- jakie gatunki/twórcy/autorzy

eh miraski, ludzie przedstawiają sie jako etiopia umysłowa, przez co są odstrzeliwani z miejsca, po czym dziwią sie, że nie mogą znaleźć pracy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#cv #szukaniepracy #pracbaza #takbylo #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow
źródło: comment_Q4YNbceNkuR0VOL3yqSCwEiCVf3IX8i0.jpg
  • 67
@Maav: ja spisujac firmy dla ktorych praocpwale prijekty, to samo jedna a4 przy 11px ;) ilosc softu obsługiwanego, szkolenia, uczelnie, bez liceum, lacznie cv 4 strony, a jeszcze 28lvl here. zatem pierdu pierdu
serio ktoś jeszcze wymaga? i bierze to na poważnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@PolskiZloty: Dlaczego nie? Jak się komuś nawet tego nie chce zrobić, to czego po nim oczekiwać? A przy okazji można sprawdzić, czy dany kandydat chociaż to potrafi. Jeżeli ktoś nie umie napisać listu gdzie chociaż w 10 zdaniach z ładem i składem jest w stanie coś sensownego formalnym językiem poskładać, to czego się po
przecież list motywacyjny to nie #!$%@?


@jokefake: pewna pani z korpo wyjasnila mi, ze najlepszy list motywacyjny, to taki, ktory posiada wszystkie pkt - oczekujemy - w tresci. Rzecz jasna odnoszą się do tego jak np.
oczekujemy
- solidnosc
- znajomosc jezyka chinskiego
- prawo jazdy b

list:
Jestem solidnym pracownikiem, który wytwale poznał język Chiński i w praktyce wykorzystywał go na wycieczkach po Azji. Prawo jazdy posiadam od x lat,
@KawaJimmiego: i przy okazji smieszy mnie tekst 1 strona, to jak by twórca / rezyser/ muzyk mial wybrac 3 utwory, ktore sa dobre, a zrobil w zyciu 10 odmian i nie wie czy firma, ktora go chce akurat gustuje np. w coval trance czy moze synh xD ale nie.. maja byc 2 strony. Takie gadanie jak kiedys mi fryne_ od tam tej pory smiecham z takiego czegos
ostatecznie jak korpo to
@PolskiZloty: > serio ktoś jeszcze wymaga? i bierze to na poważnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No przecież musisz gdzieś napisać, że #!$%@? na produkcji, na kasie w biedronce czy bycie telemarketerem zawsze było twoim marzeniem i tylko do tego zostałeś poczęty. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jokefake: dlaczego nie wykorzystujesz wiedzy o tym że pisze do ciebie Karyna i nie odrzucasz jej cv tylko każesz im udawać normalnych ludzi żebyś miał mniej oporów przed zatrudnieniem? podpisane starsza bezrobonta
'interesuje sie literaturą' i #!$%@?. 'interesuje się literaturą indyjską z okresu XVII-XVIII, zwłaszcza cenie sobie następujących autorów: xxxx" teraz pytanie mirek, kto sie faktycznie interesuje, a kto wpisał bo nie miał co?


@jokefake: A co za różnica? Może gdybyś szukał barmana do hipsterskiej knajpy, ale pisałeś że szukasz lekarzy - jeśli są dobrzy w tym co robią to niechby się nawet interesowali porannym goleniem jajek czy malowaniem obciętych paznokci, byle nikomu