Wpis z mikrobloga

Mircy odnosnie wczorajszego wpisu @TornadoX z gorących, chce Was ustrzec. Jeśli spotkacie się kiedyś z sytuacja, że pieseł jest zamknięty w samochodzie w sakramenckim ukropie. Silnik auta nie pracuje (klima), nie widzicie by jakakolwiek szyba była uchylona i by mial wodę, odczekajcie 10 minut. Jeśli właściciel się nie zjawi, #!$%@? szybę. Prawo w Polsce jest takie (wiem to po rozmowie z policjantem dokładnie w takiej sytuacji), że nie poniesiecie żadnej odpowiedzialności za ten czyn. Kiedy jednak zadzwonicie na policje jak to zrobiła moja ciocia (nie będąc świadoma) następuje zwolnienie blokady i #!$%@? biurokracja. Policjant nie może zbić szyby, musza wezwać straż która jest do tego upoważniona. Pieron wie ile czasu zwierzak kisi się już w aucie. Prawdę mówiąc każda chwila jest cenna, bo udar+odwodnienie to już od krok do ubicia i to malo humanitarnie. Jeśli dotrwałeś/aś do tego momentu to proszę zaplusuj. Niech ludzie beda świadomi, zwierzaki niestety nie są. A kretynom którzy postepują tak nieodpowiedzialnie nauczka w postaci wybitej szyby (choć to i tak mało, powinno się działać by odbierać im zwierzęta i dawać zakazy posiadania ich) zawsze może wniesie trochę rozumu do daremnego żywota jaki wiodą. #tagujetogowno #zwierzaczki #zwierzeta #motoryzacja #samochody
maQus - Mircy odnosnie wczorajszego wpisu @TornadoX z gorących, chce Was ustrzec. Jeś...

źródło: comment_t6q5wy4DhYWgLw3Owkto5DGl8vREuM1H.jpg

Pobierz
  • 30
@defoxe: wygoogluj kolego, mnie zajęło minute znalezienie
- W polskim prawie istnieje zapis dotyczący stanu wyższej konieczności, jeśli życiu zwierzęcia zagraża niebezpieczeństwo - mówi Karolina Winter z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie. - Jeżeli pies jest zamknięty w samochodzie, ledwo oddycha, traci przytomność, a my mimo prób nie jesteśmy w stanie odnaleźć jego właściciela, mamy prawo wybić w samochodzie szybę, aby ratować psa. W tej sytuacji życie zwierzęcia jest wyższą
wygoogluj kolego, mnie zajęło minute znalezienie

W polskim prawie istnieje zapis dotyczący stanu wyższej konieczności,


Nie muszę googlować - znam ten zapis, natomiast jest on bardzo "uznaniowy".
Ostatnio bywa dość głośno o psach/dzieciach zamkniętych w samochodzie, opisałeś to tak instruktywnie:

Silnik auta nie pracuje (klima), nie widzicie by jakakolwiek szyba była uchylona i by mial wodę, odczekajcie 10 minut. Jeśli właściciel się nie zjawi, #!$%@? szybę.

że myślałem iż jest to niemalże
widzę ze wszystko traktujesz bardzo dosłownie co przeczytasz, wiec jesteś usprawiedliwiony.


@maQus: Jeśli jest to jakaś procedura - to tak ;-)

Przejdź obojętnie obok takiego zwierzaka

Mam miękkie serce.

Natomiast tak... Spójrzmy na to trochę inaczej.
Najpierw chciałbym zostawić tutaj myśl, która często pojawia się na Wykopie

Dzieci są własnością rodziców

i

Zwierzęta są własnością właścicieli.

Według mnie coś w tym jest, pytanie kiedy należy zareagować, gdy dzieje się krzywda.
Oczywiście
Prawo w Polsce jest takie (wiem to po rozmowie z policjantem dokładnie w takiej sytuacji

@maQus: Trochę mało wiarygodne źródło informacji. Paragraf proszę.
Stan wyzszej koniecznosci? Dobro ratowane wiekszej wartosci