Wpis z mikrobloga

@Czarnoksieznik:

Kurka jednolity kolor. Lisówka ma typowe blaszki i kapelusz charakterystycznie oddzielone od siebie. Po przecięciu kurka to jednolita całość. Na zdjęciu celowo dla porównania ktoś udrapał kurce nóżkę, normalnie jest w tym samym kolorze co reszta i sprawia wrażenie jednej całości, a to obok jak widać noga jest odrębną częścią.
Krawędzie kapelusza, kurka praktycznie zawsze ma nieregularne kształty. I dodatkowo - tekstura blaszek pod kapeluszem, kurka wygląda charakterystycznie, nie ma
  • Odpowiedz
Na zdjęciu celowo dla porównania ktoś udrapał kurce nóżkę,


@m423: Ja robiłem to zdjęcie i niczego celowo nie drapałem :p Po prostu kurka na trzonie ma coś w rodzaju żółtego "tynku", który łatwo uszkodzić albo czasem sam się złuszcza i spod spodu wychodzi jasny kolor.
  • Odpowiedz
@m423: @Czarnoksieznik: Dzięki. Rzeczywiście szarzeją po przekrojeniu. Niestety ktoś mnie ubiegł w sprawdzonych miejscach z Borowikami Szlachetnymi - w jednym zastałem tylko dwa zjedzone przez robale i dziury w mchu po grzybach, a w drugim miejscu zupełnie nic. :( Mam nadzieję, że jeszcze trafię na nie w tym sezonie bo smakowo zaraz obok kurek to moje ulubione. Może dlatego, że tylko te dwa gatunki potrafię rozpoznać ( ͡º ͜
  • Odpowiedz