Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nie znam kultury popularnej. Brzmi niewinnie, jak żaden problem. Albo wręcz przeciwnie, jak pretensjonalne p---------e o niezależnym mołdawskim kinie moralnego niepokoju, ale takie nie jest.

Nie oglądałem żadnych Gwiezdnych Wojen ani innych filmów tego rodzaju, nie oglądam żadnych zawodów sportowych, nie znam żadnego serialu, od Przyjaciół przez House'a po GoT, Mr Robot czy inne współczesne. Nie kojarzę aktorów, nie wiem 'co się dzieje', przez co nie znam odniesień do żadnej z tych rzeczy ani postaci. Widać to choćby w trakcie rozmów w pracy i wiem że wygląda to dziwnie, chociaż nie jestem żadnym piwniczaninem. Na studiach zdarzały się z tego powodu dziwne sytuacje. W pracyteż, raz już zmieniłem przez to pracę a teraz robię to ponownie bo nie wiem jak wytłumaczyć że nie chodzi o żadne wywyższanie się lub kontestację współczesnego świata a o zwykły brak czasu i ochoty.

W miarę upływu lat zaczyna to być coraz większym problemem, bo jak można nie znać niczego, jakbym żył całe życie w piwnicy podczas gdy tak naprawdę po prostu przyzwyczaiłem się że tego nie oglądam i nie umiem włączyć tego w swój dzień? Kiedyś zacząłem oglądać Archiwum X ale obejrzałem kilka odcinków i przestałem bo nie miałem czasu na siedzenie tyle. Teraz nie mam czasu na nadrabianie tego wszystkiego, przecież trzeba by było siedzieć kilka miesięcy i tylko oglądać filmy i seriale a cały czas wychodzą nowe.

Czy jest jakiś leksykon współczesnej kultury lub coś podobnego co by tłumaczyło w zwięzły sposób te rzeczy i pozwalało nadrobić zaległości tak abym był w stanie udawać że też to znam?

#filmy #seriale bo może ktoś stąd zna taką stronę no i chyba #zalesie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: jajebe xD Ty chyba faktycznie musisz się wywyższać, że Cię ludzie nie lubią. Ja mam tak samo, też nie oglądałam żadnych Gwiezdnych Wojen, nie oglądałam Gry o tron ani też tego o chemiku-ćpunie. Nie interesuje mnie eurowizja czy też igrzyska olimpijskie. I co? I g---o. Jak ktoś do mnie mówi "hehe w tym serialu był taki śmieszny tekst, na pewno go znasz" to odpowiadam, że nie, że nie oglądam
  • Odpowiedz
OP: @Iamthenight: bo wykop to jedno z miejsc na które trafiłem szukając takiej syntezy. Staram się przeglądać kilka odpowiednich tagów tylko że informacje tam są zbyt dokładne, a same memy to za mało i nie to o co mi chodzi.

To jest anonimowy komentarz.
Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Asterling
  • Odpowiedz
@homo_superior: A jakie masz zainteresowania oprócz wykopu i czytania w internecie o dziwnych hipotezach naukowych?

że Cię ludzie nie lubią. Ja mam tak samo

Też Ciebie ludzie nie lubią?

Czy to Ci nie przeszkadza w znalezieniu chłopaka do stałego związku?
Twój dom jest tam gdzie kochają Cię.
  • Odpowiedz
@homo_superior: Koleżanko czy Ty masz jakieś problemy psychiczne? Skąd ta agresja w twojej wypowiedzi?
A może po prostu wydałaś mi się ładną dziewczyną z ciekawymi zainteresowaniami i postanowiłem Ciebie poderwać. Tylko najpierw chciałem sprawdzić czy masz chłopaka i to dość dyskretnie. Czy nie mogło tak być?

Mogłaś po prostu odpisać tak:
a) Mam chłopaka.
b) Nie mam chłopaka bo to strata czasu. Taki tylko chce by go na spacer wyprowadzać jak psa i chce razem
  • Odpowiedz