Wpis z mikrobloga

@miniacz: ale biegi dlugodystansowe czyli maraton i mniej, czy maraton + ultra wszelakie itp?

Ogolnie co do treningu to "bieganie metoda danielsa", ewentualnie ksiazka skarzynskiego (zawsze zapominam jaki ma tytul). Kompleksowo opisane przygotowania, jak podzielic sezon, jakie srodki treningowe wplywaja na co, plus rozpiski na rozne czas. Zwlaszcza daniels to swego rodzaju biblia dla biegaczy.

Co do odzywania to tak srednio bym powiedzial, bo te ksiazki to raczej traktuja o odzywaniu
ewentualnie ksiazka skarzynskiego (zawsze zapominam jaki ma tytul).


@PurpleHaze: @miniacz: Zapewne chodzi o "Biegiem przez życie" (albo wcześniejszą wersję "Biegiem po zdrowie").
Akurat to drugie czytałem i oceniam całkiem nieźle. Trochę rzeczy stamtąd wprowadziłem do swojego treningu i myślę, że wyszło na dobre.
@miniacz: Uwazaj na metody Skarzynskiego. W bieganiu nie istnieje czegos takiego jak uniwersalna metoda do ktorej mozna dopasowac biegaczy. Na poczatki z bieganiem moga wystarczyc jego ksiazki, ale najlepiej znajdz jakas biegowa grupe amatorska w okolicy. Na forum bieganie.pl pokieruja Ciebie odpowiednio. Powodzenia!
@nojak: Ej, serio uważasz, że ludzie z internetowego forum lepiej komuś pomogą w bieganiu niż książki - co by nie było - legendarnego biegacza i trenera, który sam biega maraton w 2:11:42?
@hard1: Tak. Bo to forum dla biegaczy amatorow i beda wiedzieli czy w jego okolicy jest jaks grupka treningowa (Biegam Bo Lubie itp), ktore sa prowadzone przez bylych biegaczy wyczynowych. Skarzynskiego metody sa malo przyjazne jak biegasz rekreacyjnie. Znam go bardzo dobrze i wiem tez, ze jego zawodnicy byli na bierzni i ulicy bardzo przecietni.