Wpis z mikrobloga

@czikiro: we Francji zakazali burkini, ponieważ kojarzy się z islamskim radykalizmem. Pianka do nurkowania kojarzy sie z nurkowaniem. Nie chodzi o to w jakim stopniu zakrywa ciało. Myślę, ze po zamachach ludzie boja sie skojarzeń związanych z Islamem, nie z nurkowaniem ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@humantezczlowiek: No właśnie o tym mówię. Chodzi jedynie o skojarzenia. Efekt? Utwierdzanie nie-muzułmanów w przekonaniu, że strach przed wszystkim co islamskie jest uzasadniony + w niektórych przypadkach zapewne radykalizacja osób dyskryminowanych. (Tak, jest to czysta dyskryminacja, przecież burkini nie stwarza żadnego zagrożenia, zakaz jego noszenia nie ma żadnych praktycznych powodów.)
  • Odpowiedz
@wyindywidualizowanyentuzjasta: to już było omówione przez komentarz @yggdrasill wyżej - przeszkadza, to niech noszą wetsuity. Tymczasem doskonale wiesz, że funkcją wetsuitów jest przyleganie o ciała by trzymać temperaturę. Efekt: wyraźna sylwetka. Burkini mają zakrywać oraz zacierać sylwetkę (nie sil się, przeglądałam ofertę sklepów z tym "strojem"). Ciekawe czy wyjdzie fatwa pozwalająca pokazać się muzułmankom w tak przyległym stroju, niekryjącym kształtów w sytuacji odpoczynku i obecności obcych mężczyzn, a nie konieczności? Albo
  • Odpowiedz
@empty_silence: Ten strój zakrywa większość ciała ale przecież nie zakrywa twarzy. Zacieranie sylwetki? No nie wiem, jest raczej obcisłe, na pewno bardziej niż większość moich plażowych sukienek.

@Gimbazjon303: No właśnie tu jest problem, bo wygląda na to, że powodem jest tylko "wzbudzanie niepokoju" czyli uprzedzenie względem islamu. Nie spotkałam się z żadnym praktycznym wyjaśnieniem tego zakazu.

@wyindywidualizowanyentuzjasta: Co do karania zakrytych niemuzułmanów, #sztucznefiolki już skomentowały :)
czikiro - @empty_silence: Ten strój zakrywa większość ciała ale przecież nie zakrywa ...

źródło: comment_6JBBhIC4tTPh1aIcPptrHXku8WWnbuH0.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@czikiro: No wlaśnie chodzi o to, że Islam jest po części tak postrzegany ... Chodzi o to by nie odstraszyć turystów.
A komu muzułmanie to zawdzięczają? Samym sobie bo nie odcinają się od radykalizujacych osób tego wyznania.
A sam zakaz jak i jego "skuteczność " jest absurdem.
  • Odpowiedz
@czikiro:

No właśnie tu jest problem, bo wygląda na to, że powodem jest tylko "wzbudzanie niepokoju" czyli uprzedzenie względem islamu. Nie spotkałam się z żadnym praktycznym wyjaśnieniem tego zakazu.

Widocznie masz do czynienia tylko z muzułmanami, którzy przeszli przez sito rekrutacji np. w korporacjach i muszą się dostosowac swoim zachowaniem do europejczyjków, inaczej grożą im kłopoty na wspólnym mieszkaniu lub pracy. Przeciętni muzułmanie zalewający europę namacalnie, empirycznie i dogłębnie wytłumaczyli by
  • Odpowiedz
@empty_silence: Pisałam o braku praktycznego wyjaśnienia zakazu burkini a Ty mi piszesz o wyzwiskach kobiet w bikini, czyli na inny temat.

A moje letnie sukienki nie mają "kapturów na łeb"... znowu nie na temat, bo mowa była o tym, że burkini, wbrew temu co napisałaś, nie ukrywają sylwetki, bo są raczej obcisłe.
  • Odpowiedz
@czikiro: Nie, kur@#$... burkini odkrywają sylwetkę i dlatego muzułmanki mają je zalecone zamiast bikini... sigh. Jeśli dla ciebie wetsuit z luźną nieobcisła górą nie ukrywa sylwetki, to pozostawiam bez komentarza.
Dla ciebie fakt, że muzułmańskie stroje wystawiają europejki na zaczepki nie jest praktycznym wyjaśnieniem?
  • Odpowiedz