Wpis z mikrobloga

Wypalenie zawodowe po 3 latach pracowania w swoim wymarzonym zawodzie to przesada, ale gdy o tym pomyślę to mi smutno( ͡° ʖ̯ ͡°). Na początku wielka fascynacja:
WOW! Będziesz ratować ludziom życie!
Świetnie do tego się nadajesz!
I wiele innych pozytywnych słów...
I człowiek pracuje na SORze, potem na karetkach i w końcu przychodzi czas, gdzie rano nie chce się iść do pracy... Nie dlatego, że lenistwo itp. Po prostu ratownik medyczny to nie jest superbohater, który zdoła wszystkich uratować, nie jest tak super jak w komiksach Marvela... Czasami się nie udaje i ma się tego dość, nieważne że pracujesz 3, 15, czy 30 lat... Ale cóż... Dziś kolejny dzień w #pracbaza, kolejna #kawatime i oczekiwanie na wyjazd. Takie #przemyslenia #ratownikmedyczny
  • 139
  • Odpowiedz
  • 0
@d1ck mówię o tych co po studiach proponują że będą pracować za 7zł. Tym samym przyjmą takiego niż doświadczonego ratownika. A taki ratownik który chce 7zł sam swojego zawodu nie szanuje.
  • Odpowiedz
  • 28
@d1ck i powiem tak: ja osobiście nie narzekam na zarobek, ale stare wygi tak, bo mają rodzinę i kredyty. No ale moim zdaniem: na cholerę brałeś kredyt skoro wiesz że ci nie wystarczy na normalne życie?
  • Odpowiedz
@Meara: problem kredytowy w pl to i temat dużo szerszy niż 'po cholere ja brałem / bierzesz ten kredyt' ;-) anyway ode mnie również leci uszanowkanko, nie poddawaj się, już raz ratownicy uratowali mi dupe, więc jest to ratowanie świata, świata ludzi których już uratowano i tych którzy uratowani zostaną :-)
  • Odpowiedz
  • 5
@mafias no kredyt to temat na inna rozmowę. Ale jestem zdania: jak ci niepotrzebny to nie bierz. Ja np. Odkładam sobie co miesiąc kasę na subkonto i za x czasu jak będę mieć połowę wymarzonej kwoty to MOŻE wezmę kredyt a nie mając nic.
  • Odpowiedz
@Meara: xD
Ja tam lubię i Marvela, i DC Comics i wiem, że kiedyś, na emeryturze, bedziesz wspominać ten okres w życiu i przyznasz, że superbohaterstwo miało sens ;) jak w filmie Watchmen.
A teraz cos pesymistycznego, żeby zrównoważyć - kuuuuurczę, jakaś chmurka pojawiła sie na niebie, ani chybi bedzie padać :/
;)
  • Odpowiedz