Wpis z mikrobloga

Jaka stawke netto dla poczatkujacego technika informatyka na etat bez zadnego wcześniejszego udokumentowanego doświadczenia w zawodzie uznalibyście za adekwatna. Lokalizacja firmy Poznan. Pytam z perspektywy szukania pracy. Jaka stawka (powiedzmy zwyczajny etat 8h) jest nie uwłaczająca ale jednocześnie żeby dalo się cos znaleźć a nie szukac rok czasu bez skutku. Programowac nie umiem wiec chodzi jak narazie o typowy serwis, diagnostyke, modernizacje sprzetu czy sieci komputerowe - ale chciałbym pracować w czyms związanym z branżą i się uczyc zamiast na magazynie albo rozwozić pizze. Dzieki z góry za opinie. #praca #pracbaza #poznan #zarobki #informatyka #it
  • 16
@tr00ci0: @lukasz-wisniewski: No 2k netto to juz by było spoko, jesli chodzi o najmniejsza stawkę to myślałem tak wlasnie nie schodzić poniżej 1750 netto , czyli wlasnie te 10zl netto, mniej to juz chyba troche zenua bo tyle mozna zarobić w call center, dobrze dedukuje ze nawet bez doświadczenia powinienem tyle przynajmniej oczekiwać? Tzn to tak czy tak są grosze ale co poradzić
@luka333: jak chcesz się uczyć stary to zacznij w domu. Twojego przyszłego pracodawcy nie interesuje czy Ty skończyłeś studia czy podstawówkę. Jeżeli aktualnie nic nie umiesz, to zajmij się lepiej tym rozwożenim pizzy bo programisty z Ciebie nie będzie ;)
@mioDuus: ale ja nie mowię o byciu programista tylko jak narazie technikiem od zaciskania RJtek i konfigurowania sieci oraz np utrzymywania i konserwacji stanowisk komputerowych - wole to robic na codzień niż pudła na magazynie - zreszta przecież rozmowa jast o zarobkach 1750-2000 a nie 4000 netto.
A generalnie całe pytanie wzięło sie stad ze robiąc rozeznanie usłyszałem np od jednego znajomego ze on dostał 2300 na start tez jako technik bez doświadczenia w Pozku i on osobiście by nie schodził niżej - no ale tknelo mnie czy to troche nie wygórowana stawka - mam juz umówiona jedna rozmowę na ten tydzien i pewno bedą pytać ile oczekuje i nie wiem co mowić zeby było w sam raz i
@luka333: to mam radę dla Ciebie, powiedz więcej niż oczekujesz np 2500 netto na łapę i podczas rozmowy bądź pewny siebie ale nie zgrywaj kozaka - ja z prosto z mostu na rozmowach waliłem dużą kwotę i tłumaczyłem to, że mimo iż nie mam mega doświadczenia to szybko się uczę, jestem dokładny i przykładam się do wszystkiego co robię, a dodatkowo potrafię załatwić wiele spraw niezwiązanych bezpośrednio z tematem (np pojechać
A teraz na poważnie. Miałeś teraz najdłuższe wakacje w życiu i przez ten czas nic się nie dokształcałes. Trochę słabo jak pracodawca zapyta o to czy się sam uczyłeś cos przez tyle wolnego czasu
@luka333: 10 zł to w żabce na kasie ludzie mają. Już bez przesady. Mniej jak kilkanaście to chyba tylko nienawidzący ludzi Janusz może zaproponować. A z takimi nie będziesz przecież nawet rozmawiał z szacunku do siebie. Będzie dobrze :)
@luka333: zawsze wołaj odrobinę więcej niż chcesz, żeby mieć z czego zjechać. bądź konkretny i przygotuj argumenty, info jakie rzeczy możesz robić. gdyby nie przechodziło to zaproponuj okres próbny z mniejszą pensją (lub pewnie sami Ci zaproponują), jeżeli ofc pracodawca Ci podpasuje i będziesz zdecydowany