Wpis z mikrobloga

Mireczki, na początku przyszłego roku mam zamiar wyjechać do Nowego Jorku na 8-10 dni. Chciałbym oszacować sobie wstępny koszt takiego wyjazdu. Mam świadomość, że koszt będzie się różnił w zależności o kursu dolara. Jeśli chodzi o sam lot w obie strony to liczę trzy tysiące, odnośnie mieszkania to będę korzystał z airbnb. Wiza to swoją drogą natomiast chciałbym zapytać o kwestię transportu w samym mieście oraz jedzenia - wejściówki liczę sobie osobno. Jak sprawa wygląda z kosztami transportu oraz jedzenia? Nie chodzi mi o jakieś wykwintne dania tylko, żeby normalnie jakoś zjeść i być najedzonym. Gdzie robić zakupy? Chętnie posłucham wszystkich porad odnośnie wyjazdu.

#usa #podroze
  • 4
@YordanoV:
1) za bilet 3 tysiące to zbrodnia, do NYC bez problemu da się taniej!

2) transport na miejscu:
Metro plus autobusy wychodzi najtaniej, ale autobusami jeździ się średnio:
Tym się zainteresuj: http://web.mta.info/metrocard/
Taksówki są w przystępnej cenie, ale mimo że wszędzie ich pełno to za cholerę nie można żadnej złapać jak potrzebujesz ;) Ze dwa razy jechałem Uberem z Manhattanu na JFK, szybko i sprawnie, ale wyszło w sumie niewiele
Komunikacja publiczna to w sumie metro, jest wszędzie. Jakieś 3$ za przejazd. Po NYC sprawdza się też Uber. Jest opcja dzielenia się przejazdem z kimś obcym, system Ci przydziela - jakieś 30% taniej niż UberPOP. Co do jedzenia to polecam prawdziwe chińskie knajpki ewentualnie hamburgery, pizza 20-40$ za osobę. Wszędzie trzeba doliczać 15-20% napiwku. Jedzenie "europejskie" uważane jest za wykwintne i ceny wyższe. Jeżeli chcesz dużo zwiedzać to opłaca się wykupić citypass