Wpis z mikrobloga

@pkoneman: biegacz, którego fani piłki obrali sobie na cel po jego wypowiedziach (dosc idiotycznych, ale i tak zawierajacych w sobie sporo prawdy) i biegu półfinałowym w którym walczył ale odpadł
@Ten_tego: sporo prawdy w czym ? Ze biegi bardziej skomplikowne niz pilka nozna ?Czy moze, ze za malo zarabia ? Moze w tym, ze kibice pilki to prostaki?
Sam pokazal swoja biede umyslowa obrazajac kibicow sportu i brakiem rozeznania. Sport zawodowy istnieje dzieki kibicom, a ze biegi tak bardzo pasjonujaco, ze nikt tego nie oglada to mala kasa tam jest. Wielki pan Kszczot bedzie ludziom mowil, co maja ogladac, bo inaczej
@Maestro333: z tym się zgodzę. Rację moim zdaniem miał w tym że piłkarzom wystarczy awans do mistrzostw aby już byli wynoszeni na piedestały podczas gdy innych sportowców tak się nie docenia za finały i regularną walkę o najwyższe cele
@FotDK: a gdzie pisałem że o to mi chodzi? Czytaj ze zrozumieniem.

Tez idiotyczne wydają mi się skomlenia że nikt nie ogląda sportow w stylu szachy ekstremalne albo mowienie że piłka jest prostsza od biegania. Ale nie podoba mi się to że o wyżej się stawia i ceni ćwierćfinał ME niż te wszystkie mistrzostwa i medale innych zawodników i zespolow. Siatkarze za ćwierćfinał zostaliby zjechani po maxie.
@Ten_tego: a co jest sprawiedliwego.

Powtarzam, wygrywa popularność sportu, a w przypadku siatkarzy masz też skalę oczekiwań. W futbolu masz każdy kraj ze swoją reprą, wielka konkurencja, pieniądze poziom i my jako żuczki od lat bez sukcesu a tu na najtrudniejszej imprezie piłkarskiej jaką jest Euro mamy pierwszą 8.

Siatkarze mają swoje sukcesy i renomę i od nich oczekuje się zawsze złota a i konkurencja mniejsza bo w siatę nie grają
@FotDK: W siatkówkę również nie gra mało krajów, masz tak ezgotyczne ekipy jak Iran, Egipt czy Kuba. No i co, tam nie masz masy kombinacji, zagrań? Comebacki? Zwycięstwa rzutem na taśmę? W siatkówce masz tie breaki, które nierzadko potrafią przysporzyć człowieka o zawał serca. Śmieszne a zarazem żałosne jest to wywyższanie i usprawiedliwianie kopanej za wszelką cenę. Gry w której nie potrafią wprowadzić powtórek i w której czas leci dalej po
@Ten_tego: wybacz ale porównywanie taktyki ręcznej i nożnej..

Futbol dodatkowo jest szeroko powiązany ze sferami pozasportowymi. Posiada najwięcej fanatyków.

A poza tym od paru ładnych lat poziom reprezentacji na świecie się wyrównuje pomijając ogórki totalne.

Nikt tu nie wywyższa futbolu na siłę. To sam futbol jest na piedestale.

Można by pisać i pisać.