Wpis z mikrobloga

@mab122: @Utiopa: ogólnie to zastanawiam sie nad refabrykowanym iphonem 6. Naprawdę samsung nadal zamula po kilku miesiącach??? Czy to takie fanbojstwo? Myślałem, że w końcu w tych 6 czy 8 rdzeniowych precosorach android śmiga?
@fervi
@RedRed
Dużo zależy też od nakładek jakie wrzucaja producenci i tego czy martwią się o to czy twój model dostanie aktualizacje.

Kup wszystko tylko nie Szajsung

[]
@fervi: @mab122: Ilość rdzeni, taktowanie, przepustowość pamieci to wszystko ma wpływ, ale nie o tym gadamy. Chodzi mi o to, że ogólnie wydajność sprzętu w smartphonach wzrasta, a android nadal zamula???? mam swój telefon z 3 lata i nadal nic się nie zmieniło? smutne...
@RedRed: jeśli chodzi o mnie. To gdy ja wybierałem smartfona dla siebie, to robiłem szybką listę tych które mnie zainteresowały po krótkich ,,marketingowych'' opisach i potem szukałem w internecie co mają tak naprawdę w środku. Według mnie jednym z ciekawszych kryteriów jest sprawdzanie ile cache ma CPU. No i oczywiście warto popatrzeć na markę np. kto jest producentem ekranu, cpu, gpu, ramu. Teraz ogromna ilość rzeczy jest zintegrowana w jedne czipek
Jak telefon z Androidem to tylko Nexus albo custom rom AOSP. Mam LG G3, i system dostarczony przez producenta strasznie zapycha RAM, telefon ma 2GB a po uruchomieniu ysstemu pokazuje ok 1,7GB/1,8GB zajete. Kpina. Zainstalowałem custom rom i teraz po odpaleniu systemu mam zajete poniżej 1GB z odpalonym wszystkim czego uzywam nie wskoczylo wiecej niż 1,5GB. Dopiero po takim zabiegu telefon działa tak jak powinien, jest płynny, działa multitasking, i nie zjada
@RedRed: @deathmagnetic: Dokładnie, tylko Nexus. Nawet takiemu taniemu N5X nic nie dorównuje, nawet Galaxy S7 za 3k... Jak już spróbujesz Nexusa to nie zmienisz nigdy na nic innego, zupełnie inna bajka , prawdziwy, czysty, oficjalny, najlepiej zoptymalizowany i zawsze najświeższy Android !
@RedRed: Ja uważam że iOS chodzi szybciej. Mam SGS5 i iP5s, owszem oba nie sa najnowsze, ale dalej to nie złom. Oba wszyły w tym samym czasie, czyli podobna półka.

Generalnie, iOS to jest szał w porównaniu do Andka. Dużo szybciej chodzi, nawet taka pierdoła jak właczenie kamery z zablokowanego ekraniu jest szybsze. Sprzwniej działa w kilkoma apkami otwrtymi. Inna sprawa to że Samsung ma nakładkę, jak inni mówią, Nexus ma
@deathmagnetic: @dave8: @russo: Czy jest jakies oficjalne wydanie cyjanogenmod? Bo b trochę się obawiam go instalowac ze względu na ukryte backdory itp? wykradanie danych?

Jeśli chodzi o iphona to wiem ze dziala swietnie. Choć po aktualizacji na nowy ios 5s czasem się zatnie, jednak w 99% działa nieporownalnie plynnie.

Sądziłem ze samsungi które kosztuja typu edge po 3000zl tez juz dogonily iphona.....a mówicie ze nie :( a nexus?
@RedRed: Co do CyanogenMod to nie jestem zwolennikiem, wole inne custom romy AOSP, np ResurectionRemix, nie ma co sie obawiac o żadne backdoory moim zdaniem, kwestia samego telefonu, bo nie wiem jak S6 i S7, ale np S4 mialo KNOX, który nie do konca wiadomo jak działa, ale prawdopodobnie po wgraniu custom romu przepala jedną ścieżkę na płycie głównej co skutkuje nabiciem flagi z 0x0 na 0x1 i trwałym anulowaniem gwarancji.