Wpis z mikrobloga

85298,22 - 13,75 = 85284,47

Cześć biegowe Mirki,
Wczorajszy trening tempowy, w planie było po 4:15, średnia (na 10 km) wyszła po ok. 4:20.
Na początek 2 km trucht + sprawność (lekkie rozciąganie, skipy i przyspieszenia), później dyszka w tempie i na końcu lekko do domu truchtem.
Obecny plan ma na celu zbudowanie siły i szybkości biegowej, docelowo na bieg 3 kopców, później na półmaraton w Krakowie.

Statystyki:

Dystans: 13.75 km
Czas: ◷01:10:58
Średnie tempo: 5:09 min/km
Średnia prędkość: 11,63 km/h
Kalorie: 0 kcal
Średni puls: ❤154.3bpm
Maksymalny puls: ❤176bpm

#sztafeta #ruszkrakow

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

  • 7
@walter21: Hej, kojarzę, że pisałeś coś kiedyś o zrobieniu 3 Kopców poniżej godziny. Jako, że mam taki sam plan, to pozwolę sobie spytać o trening (bo zakładam, że przy takim planie masz jakiś plan, a nie jest to na zasadzie "a, pójdę se pobiegać"). Jaki kilometraż tygodniowy, jakie akcenty, czy masz jakieś treningi uzupełniające poza bieganiem?
@hard1: Mam takie szczęście że plan przygotowuje trener, ja tylko się do tego staram dostosować. Ale generalnie tydzień wygląda tak.
Wtorek: stadion - szybkość + ogólna sprawność. I tutaj robimy np. 3x 500 m z przerwami 3-4 minuty, ewentualnie piramida biegowa, jakieś 400 setki po 1 min przerwy. A jak nie stadion to lecimy na al. waszyngtona i robimy skip A z mocnymi podbiegami (po 10-12). Wtedy wychodzi kilometrowo 5-8 zależy
@walter21: Nieźle, wygląda na spoko plan.
U mnie kilometraż jest nieco mniejszy, bo około 30-35 km/tydzień, ale oprócz tego >100 km na rowerze + 1 raz basen (ale pływam marnie) + 2/3x core po około 30 minut. Ponadto raz na parę tygodni jakaś dłuższa trasa w górach (marsz, nie bieganie).
Obecnie jestem w stanie pobiec 10km poniżej 41 minut, więc 13 km z przewyższeniami ~160m na tej trasie to w teorii
@hard1 najważniejsze moim zdaniem na tym biegu to mocno ruszyć. Bo jak zlapiesz tempo to pierwsze 8 km się fajnie leci. Później jest mocniejszy podbieg i wtedy warto być z przodu żeby Cie inni nie blokowali. Godzinka pojdzie nie ma co :)
Obecnie jestem w stanie pobiec 10km poniżej 41 minut, więc 13 km z przewyższeniami ~160m na tej trasie to w teorii gdzieś właśnie na granicy godziny będzie.


@hard1: tam tych przewyższeń jest chyba dużo więcej - koło kilometra chyba? Tak czy siak podziwiam Ciebie (@walter21 też :) bo dla mnie taki wynik jest daleko poza moimi możliwościami a i widać że się konkretnie przygotowujecie (z opisu @walter21 to może z połowę
@enron: E no, nie mów, że poza możliwościami dla kogoś kto biega po 10-15 km codziennie w tempie <5min/km :)

tam tych przewyższeń jest chyba dużo więcej - koło kilometra chyba?

Znam tę trasę i nie wygląda mi na aż kilometr. Ale racja, będzie więcej niż 160m, bo 160m to jest różnica poziomów. Więc może być spokojnie ze 2x więcej.
Pobierz hard1 - @enron: E no, nie mów, że poza możliwościami dla kogoś kto biega po 10-15 km ...
źródło: comment_7bmqLzcwAxrr9eckUo5j6dQmYfqLS6qh.jpg
@hard1: jakoś wydawało mi się, że tych przewyższeń jest od groma - a faktycznie niedużo tego. Aż zaczynam żałować że się nie zapisałem ;) Co do trasy poniżej 1h to mało realne, ostatni półmaraton zrobiłem w 1:40 - a to po płaskim było :)