Wpis z mikrobloga

@akwajuk21: dobre buty i porządny plecak, kurtkę przeciwdeszczową, termos z kawą, butelke z wodą, batoniki gdyby brakło mocy i apteczkę pierwszej pomocy i nie zapomnijcie się wpisać na Morskim Oku, o której wychodzicie i o której mniej więcej wrócicie.

  • Odpowiedz
@akwajuk21: byłem we wtorek. O 7:30 startowaliśmy z Palenicy, 21:05 siedziałem z powrotem w samochodzie.
Jeśli to faktycznie pierwsza poważna wyprawa to proponowałbym zmienić cel wycieczki - nie jest to łatwa trasa.
Ale jeśli się zdecydujecie - sprawdźcie wcześniej pogodę i nawet nie myślcie żeby wchodzić przy lekkiej mżawce, kamienie są cholernie śliskie (miałem okazję to sprawdzić przy zejściu).
Dobre buty, w plecak odzież na każdą temperaturę, RĘKAWICZKI - mogą być robocze wampirki, ale bardzo, bardzo pomagają przy łańcuchach.
Trasa jest wymagająca, łańcuchów jest całkiem sporo. Do Czarnego Stawu na luzie, potem przez godzinę też jest względny spokój, a później się zaczyna etap trudny/bardzo trudny. Ale jeśli uważacie, że dacie radę to życzę powodzenia.
Gdybym robił tę trasę po raz drugi, zameldowałbym się w Palenicy
  • Odpowiedz
@akwajuk21: miałem krótkie, bo pogoda była przyjazna. W plecaku jednak długie + bielizna termo czekały w pogotowiu, na całe szczęście niepotrzebnie.
Ale bluzę polarową zakładałem, bo na szczycie chłodno, mimo, że słońce świeciło. Od ok. 2000 m n.p.m. mgła, chmury i spadek temperatury o dobre 5*C.

No i podstawa jak dla mnie - 2-3 koszulki. 1 na sobie, druga się suszy na plecaku, trzecia czeka w plecaku.
  • Odpowiedz
@WatchYourBack: Jednak wolę jakąś termo założyć i nie zmieniać. Suszenie nie zdaje egzaminu, świeża koszulka jest po 15min cała mokra na plecach ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Pełna zgoda, szczególnie czuć różnice temperatur przy schodzeniu.
  • Odpowiedz
@WatchYourBack: Ja tam zauważyłem, że najpierw mi piździ po rękach, a dopiero później w tors. Także krótkiej nawet bym nie chciał.
A co do spodni - leginsy krótkie są spoko, pełna swoboda ruchów, ale coś dziwnie "na mnie" różowe patrzyły przy zejściu z MOKa ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@akwajuk21: nie słuchaj gadania, że trudna trasa bo to nie jest trudna trasa technicznie a kondycyjnie/psychicznie, od momentu wyjścia z moka to przez 7h-8h nie uświadczysz schroniska tylko będziesz chodził od lewej do prawej, prawej do lewej zakosami szlakiem po kamieniach, góra nie jest straszna ale czasem się tworzą kolejki

uważaj na pogodę, weź z dwie butelki wody, trochę batonów, może żeli energetycznych

Ludzie z Tatr zaczynają powoli robić wypad
  • Odpowiedz