Wpis z mikrobloga

@frez: tylko widzisz, OP napisał, że to pierwsza poważna wyprawa w góry, także sam starałem się trochę przestrzec.
Wydaje mi się, że stopniem trudności lepiej się troszkę zawieść niż być zaskoczonym i iść bez odpowiedniego przygotowania.
Jest trochę prawdy w paście o Giewoncie, ale z drugiej strony, tak teraz patrzę to przy każdej budce przy wejściu do TPN powinna być selekcja. Morskie Oko - ok, wiadomo, że odpust i tam
  • Odpowiedz
@akwajuk21: Jeżeli wasza pierwsza poważna wycieczka górska to będą Rysy to powodzenia :)

jakby co numer na TOPR - 985

Po górach mam z 300 kilometrów przechodzone (tyle co nic) i nadal nie jestem pewny czy na Rysy dam rade wejść.
  • Odpowiedz
@akwajuk21: Wiadomo że róźnie to bywa z kondycją i nie jest jakąś wybitną rzeczą wstać i iść 30 kilometrów góra-dół ale to chodzi o to żebyś wiedział czego sie spodziewać. Spacer to nie jest, pamiętaj że są ludzie którzy płacą 100 zł (czy tam ile jest) za wjazd na Morskie Oko bo 12 kilometrów po asfalcie to za dużo.
  • Odpowiedz
@akwajuk21: czarny staw pod rysami ? Jeżeli Rysy mają skale 10 to Czarny Staw pod Rysami to taka mocna 5tka. Jeżeli chodziło o Gąsienicowy to nie byłem ale do Rysów to też sie nie ma jakkolwiek.
  • Odpowiedz
@akwajuk21: No to Stary sie mocno zastanów nad tymi Rysami jeżeli zaczynasz dopiero a najwyżej byłeś nad Czarnym Stawem bo trudność tej wycieczki to 5/10 a szkoda czytać o tym że TOPR nam Mireczków ratował.
Tak jak na szlaku na Czarny Staw ostatnie 30-40 minut masz takiej dość stromej "wspinaczki" to pomnóż to razy 2 w trudności (bo łańcuchy są na Rysach nawet) i idź tak 3.5 godziny - wtedy
  • Odpowiedz
  • 0
@piekuo myślę, ze bez przesady. Nie jestem kucem, tylko facetem który X lat zawodowo uprawiał sport więc i fizycznie i kondycyjnie jeżeli pogoda będzie OK myślę, ze bez obaw.
  • Odpowiedz
  • 0
@wielki_maly_czlowiek: wystarczy dobra kondycja fizyczna i najlepiej adidasy, nie potrzeba żadnych wysokich butów trekingowych. Ja ostatnim razem wychodząc z pociągu bez snu zrobiłem swinice przez liliowe schodzac na zawrat i do piątki a na drugi dzień orla perc, i zrobiłem to bez dobrej kondycji bo później nie mogłem chodzić, więc na pewno Ci się uda o ile już nie udało :)
  • Odpowiedz