Wpis z mikrobloga

Mirki, czy ktoś z was był/mieszka w #rumunia ?
Możliwe, że niedługo będę musiał przeprowadzić się do Bukaresztu, w związku z tym mam kilka pytań:
1. Jaka jest ogólna jakość życia w porównaniu do większych polskich miast? - chodzi mi głównie o transport publiczny, życie nocne, siłownie itp.
2. Jak kształtują się ceny w sklepach - taniej/drożej niż w PL?
3. Można coś ciekawego zobaczyć w mieście albo okolicach?
4.Są łabędzie w parkach? ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pdk
Z góry dzięki za pomoc :)

#emigracja #pracazagranica #zagranico #pytanie #kiciochpyta #praca
  • 13
@velky_strateg: Pochodzę stamtąd ( znaczy się, rodzina stamtąd jest + byłem tam trochę ):
1) generalnie, zawsze miałem wrażenie, że jest kilka lat do tyłu względem Warszawy.. W sensie jeśli chodzi o to, jak się różne rzeczy robi ( szczególnie to widać na ulicach i w transporcie publicznym ).
2) Mniejwięcej podobnie
3) Arcul de Triumf ( Łuk triumfalny ), Palatul Parlamentului ( Parlament ), Park Herăstrău ( największy park w
@alex-fortune: O dzięki stary:) A jak z dogadaniem się? W pracy po angielsku to wiadomo, ale na mieście?
Rumuński jest podobny do włoskiego, ewentualnie dogadam się po włosku? Podobno dużo Rumunów pracuje w ITA właśnie ze względu na język?
@miki4ever: nie, lol xD zwykły biały człowiek
@velky_strateg: Nie jest tak źle z angielskim, ale chyba nie aż tak dobrze jak w Polsce - ale ciężko mi ocenić, bo w Rumunii posługuję się Rumuńskim ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak, jest podobny więc możesz próbować po włosku, może zrozumieją. I tak, sporo Rumunów jak emigruje to najczęściej do Włoch albo Hiszpanii z tegoż względu.