Wpis z mikrobloga

Mamy w pracy studenta, praktyki robi. Taki typowy Mirek, sadzi sie jakby był geniuszem programowania, przecież zrobił kursy z jutuba, na studiach hello World przerobił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No ale miał za zadanie sprawdzić dlaczego i jakie sa różnice miedzy schematami dwóch baz danych. Ze tabel jest duzo (ze 300) to chłopaczek siedzi nad tym juz chyba drugi dzien i porównuje ręcznie.
Wiec go łapie i mowię - kolego, zapuść sobie filmik z jutuba i w międzyczasie zrzuć schemat bazy a do pliku, bazy b do pliku - diff i wszystko będzie jasne.
Młody ochoczo przystąpił do pracy, i tak pracował aż nie zaczęły wyć monitoringi. Otóż nasz kolega owszem, zrobił kopie, ale całej bazy (ok 3TB) zamiast samego schematu ( ͡° ͜ʖ ͡°) jedna kopie jeszcze serwer pociągnął, ale na druga juz miejsca nie było.
No wiec monitoring wyje, szybko doszliśmy kto i co, po to zreszta sa userzy w systemie. No to ide do niego, bo chciałem z nim porozmawiać, zeby uważał i ze robienie diffow na binarnej kopii bazy i tak nic mu nie da i ze nie warto czasem bezmyślnie ze SO kopiować... A tego nie ma.
Był, ale wyszedł pare minut temu i nie wraca. Przycisnęło, rozumiem. Po godzinie dalej nie ma, łazienka pusta. Ide pytać na recepcje, a ten okazało sie wyfrunął chwile po tym, jak odpaliły sie alarmy bo sie złe poczuł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I tak wlasnie nasz młody kolega narobił sobie sporego bigosu, i wcale nie z powodu miejsca na dysku...
#programowanie #it #bekazit a #naukaprogramowania zapamiętajcie, zeby zawsze sprawdzać co robi komenda która kopiujecie z netu...
  • 40
ok ale co to za januszefirmy ze dopuszczaja ludzi ktorzy nic nie ogarniaja gdy tylu madrych ludzi probuje praktyki odbyc


@bazingaxl: co to za janusze czytania co nagle uwazaja, ze koles absolutnie na niczym sie nie znal? W pozostalych kwestiach calkiem spoko jak na praktykanta i nie uwazam zeby bledem bylo przyjmowanie go.
@bazingaxl: mówić a polecać to różnica, dla początkującego Xamarin, gdzie używany jest c# jest dobrym początkiem. Ja sam pisze i w Javie i w C#, a Xamarina wolę dlatego że czasem lepiej jest zrobić jeden projekt i mieć obsłużone 3 platformy, niż klepać każda platforme osobno. I polecam Xamarina a że to Microsoft to wiem wiem już wszyscy znawcy tacy jak ty porównują zarobki, ale prawda jest inna. I może zarobić
@bazingaxl Mi chodzi tylko oto że jak jest ten praktykant niech chce coś zrobić ,coś się dowiedzieć ,bo nie wiadomo co w życiu się przyda. No z tym rynkiem pracy to jest jak jest. Teraz wszystko jest smart więc zapotrzebowanie rośnie na każdego specjalistę.
@M4ks: Grubo - ja pierwszego dnia (odebrałem systemy, a właściwie kartkę z hasłami po poprzednim adminie, który praktycznie powiedział "Dasz radę mordo, elo xDD") się obsrałem po tym, jak nie mogłem się zalogować do adminpanelu serwera pocztowego, bo hasło było do shella, gdzie trzeba było utworzyć użytkownika z dostępem do tego panelu( ͡° ͜ʖ ͡°). Co ja się wtedy strachu najadłem- "Pierwszy dzień i już #!$%@?łeś, tellet"
@Ragnarokk: ja tak niedawno odpaliłem na moim NAS ze wszystkimi moimi gównoprojektami jak i tymi trochę poważnieszymi. Na szczęście w systemie Synology nie dali się przekonać do usunięcia /volume1.
To była rozpacz przemieszana z radością :-D.
tak szczerze to pewnie grozna rozmowa z dyrektorem, bo nie sadze zeby nie zaliczyli mu praktyk


@M4ks: No to więcej się nie pojawi, ma wakacje i zaliczy praktyki. Zacząłbym się zastanawiać czy nie zrobił tego specjalnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)