Wpis z mikrobloga

@Ned: powiem tak, chcę spalić zbędny tłuszcz. Obecnie mam 22%.

Chodzę na siłownie i robię aeroby rowerem. Na siłowni czuję, że brakuje mi siły w łapach. Chciałbym coś dobrego, co trochę "zwiększy" moją siłę.

BCAA? Z czym to się je? ;)
@Matijas912: Co za bzdury. Skąd masz takie dane?

@Tapirro:

jak zacznie wdupiac jak #!$%@?


Nie. Monohydrat zatrzymuje wodę w organizmie przy normalnych dawkach.

% tluszczu jest taki sam


A co ma puchnięcie do tłuszczu?

@bartov:

BCAA? Z czym to się je? ;)


BCAA to aminokwasy rozgałęzione. Działa antykatabolicznie i przyśpiesza regenerację. Siły nie doda, ale ułatwi trening. Jak skończysz redukcję, to wtedy możesz się wziąć za robienie siły i
@Matijas912:

Czytałem


Na pewno nie opracowania naukowe. Fora się nie liczą jako źródła rzetelnej wiedzy.

rozmawiałem z dużą ilościa osób na ten temat.


No to Cię okłamali. Pewnie nie mieli złych intencji, po prostu brak im było wiedzy.

Proponuję poczytać o tym jak metabolizowana jest kreatyna i jakie spełnia funkcje w kwestii energetycznej.
@Ned: polecisz jakieś bcaa z allegro?

na redukcję przeznaczam góra dwa miesiące, ważę 76,5 kg (chcę się pozbyć trochę tłuszczu przy 188 cm :)
@Matijas912: nie masz racji. jestem właśnie na 2 cyklu kreatynowym(i to 50% porcji) i czuje różnice w sile/pompie od 1-2 treningu..

@Ned: masz racje Ned, kreatyna głównie zatrzymuje wodę... ale też pomaga w transporcie różnych składników do mięśni.. ja czuje po niej więcej mocy.. na sztangę dokładam.. mięśnie rosną (#!$%@? nawet jeśli to tylko woda, coś tam zostanie zawsze)..

@bartov: moim zdaniem bcaa które defacto jest białkiem w rozłożonej
@Sarza01: Nie pomaga w transporcie, tylko jest składnikiem, który daje energię na poziomie komórkowym. (Tak w skrócie). Niestety monohydrat poza tym powoduje zatrzymywanie wody. Droższe związki kreatynowe nie powodują tego efektu.
@bartov: jest wiele szkol stosowania. W dni nie treningowe rano na czczo i wieczorem, w treningowe przed i po treningu (zawsze po 5g dawkowanie, chociaz niektorzy dawkuja wg wagi)

Inna szkoła mówi o stosowaniu tylko okołotreningowo, jeszcze inna okołotreningowo + na czczo w dzień nietreningowy.

Niektórzy robią jeszcze fazę nasycenia (ale jej zasadnosc nie jest poparta niczym)

Kreatyne mozna smialo stosowac na redukcji. Jesli jednak chcesz cos na sile podczas treningu