Wpis z mikrobloga

Dorabiam sobie w restauracji. Jestem kelnerką. Przydarzały mi się różne sytuacje, ale taką miałam pierwszy raz.
Do restauracji przyszła bardzo specyficzna osoba - kobieta z bardzo widocznym zarostem. Zamówiła danie z menu dla dzieci, które kosztowało 12,95. Dała mi 14 złotych, a ja zaokrąglając wydałam jej złotówkę reszty. Nie przejmując się dalej tą osobą, obsługiwałam inne stoły. Jednak patrzę a ta kobieta coś mówi do kierownika zmiany intensywnie gestykulując. Okazało się, że przyszła upomnieć się o swoje 5 groszy reszty. Byłam tak zdziwiona, że nie wiedziałam co jej powiedzieć. No, ale ponoć grosz do grosza... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gdziejazyje #historiezzyciawziete #zabijciemnie
  • 206
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kosztuje danie 15zł


@OscarGoldman: Chyba zestaw w macu tylko kosztuje xD

Zarcie w bardzo sredniej knajpie jest jakies 2x drozsze i jak ktos sie decyduje na wizyte w takim przybytku to musi rowniez przygotowac pare groszy na napiwek (no chyba, ze obsluga byla
  • Odpowiedz
@tililili: po pierwsze trochę kultury. Nie zrobiłam tego przecież ze względu na kasę. Nie miałam drobnych. Założę się że jesteś osobą, która nie szanuje pracy kelnerskiej.


@Szubienica: ciezko szanowac prace kelnera ktora jest wykonywana najczesciej przez mentalne biedaki - studentow, po ktorych widac ze wchodza ci w dupe zeby wyzebrac napiwek, a w dupie maja to jak zostaniesz obsluzony.
  • Odpowiedz
@Szubienica: Z jednej strony nie wydaniem 5 groszy nikt normalny zbytnio by się nie przejął, z drugiej strony powinnaś przeprosić i powiedzieć że nie masz wydać. Remis, beka z ciebie i z babki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
A ja nie rozumiem na cholerę tak układać ceny w restauracjach. Może w supermarkecie, gdzie kupujemy sporo rzeczy i sporo osób się daje nabrać, że 12.99 to bardziej 12zł niż 13zł. W restauracji/budkach z fastfoodami natomiast spokojnie mogłyby te ceny być zaokrąglone z dokładnością do 50groszy. Raz, że łatwiej to wydać i nie trzeba drobniaków trzymać w dużych ilościach, a dwa, że nie byłoby takich bzdurnych sytuacji
  • Odpowiedz
@Szubienica: Ale typowe s----------e umysłowe wykopków xD , historia opowiedziana z przymrużeniem oka a wykopki już do sądu chcą cię podawać xDD część komentarzy jest dla żartu ale część już na poważnie. I jeszcze ktoś tu musi tłumaczyć że 5 gr to żadne pieniądze....
I jak tu się dziwić innym ludziom gdy negatywnie wyrażają się o tym portalu i ich użytkownikach.
  • Odpowiedz
@relloc: To czemu w 90% sytuacji nie jesteście przygotowani na wydanie ludziom reszty ? Z góry zakładacie, że lepiej j---ć i nie mieć ? Ew. jak bydlak(klient) będzie chciał poczekać przy stoliku i dopić piwko, to idziecie wyciągnąć te grosze z kasy ? :)
  • Odpowiedz