Wpis z mikrobloga

Dorabiam sobie w restauracji. Jestem kelnerką. Przydarzały mi się różne sytuacje, ale taką miałam pierwszy raz.
Do restauracji przyszła bardzo specyficzna osoba - kobieta z bardzo widocznym zarostem. Zamówiła danie z menu dla dzieci, które kosztowało 12,95. Dała mi 14 złotych, a ja zaokrąglając wydałam jej złotówkę reszty. Nie przejmując się dalej tą osobą, obsługiwałam inne stoły. Jednak patrzę a ta kobieta coś mówi do kierownika zmiany intensywnie gestykulując. Okazało się, że przyszła upomnieć się o swoje 5 groszy reszty. Byłam tak zdziwiona, że nie wiedziałam co jej powiedzieć. No, ale ponoć grosz do grosza... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gdziejazyje #historiezzyciawziete #zabijciemnie
  • 206
  • Odpowiedz
@Szubienica: Widzisz, z jakiegoś powodu klienta powinno się poinformować o niemożności wydania nawet grosza. Powinnaś po prostu ją uprzedzić, zamiast sama uznawać, że "5 gr to mało, więc masz złotówkę i nie dziękuj". Tu nie chodzi o kwotę, a o fakt, że zachowałaś się niegrzecznie.
  • Odpowiedz
@Szubienica za 5 groszy wykopki zrobią z Ciebie złodziejkę xD


@Dumpster: jest w pracy... i musi przestrzegac zasady, a nie rozporządzać siei. A zasada mowi - nie masz 5 gr wydajesz wiecej, chyba ze klient wyrazi zgode. Wlasnie dlatego dorabia jako kelnerka, bo bystra nie jest rozowa
  • Odpowiedz
Byłam tak zdziwiona, że nie wiedziałam co jej powiedzieć. No, ale ponoć grosz do grosza... ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Szubienica: tu wychodzi nieznajomość prawa + zadzieranie nosa. A potem kelnerzy się dziwią. Nie chodzi o kwote, chodzi o zasady, pracownik ma je po to by trzymać sie.
  • Odpowiedz
a ja zaokrąglając wydałam jej złotówkę reszty. Nie przejmując się dalej tą osobą, obsługiwałam inne stoły. Jednak patrzę a ta kobieta coś mówi do kierownika zmiany intensywnie gestykulując. Okazało się, że przyszła upomnieć się o swoje 5 groszy reszty. Byłam tak zdziwiona, że nie wiedziałam co jej powiedzieć. No, ale ponoć grosz do grosza... ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Szubienica: ty cebulaczko !
  • Odpowiedz
@Szubienica: Kodeks cywilny art. 535 > podstawowym obowiązkiem kupującego jest zapłata ceny (art. 535). Cena to wartość wyrażona w jednostkach pieniężnych, którą kupujący jest obowiązany zapłacić przedsiębiorcy za towar lub usługę (art. 3). Przejęcie własności rzeczy następuje w zamian za zapłatę ceny. Oznacza to, że to konsument powinien mieć odliczoną ilość pieniędzy.

Mam ten sam problem co OP, pracuje na stacji Paliw z jednym z większych obrotów gotówką w całej
  • Odpowiedz
Nie zrobiłam tego przecież ze względu na kasę.

@Szubienica: a skad wiesz, ze chodzilo jej o kase? bo np. ja bym takie obciecie reszty potraktowal jako brak szacunku. nie zrozum mnie zle, nie wsiadam na ciebie z tego powodu (chociaz wg mnie sam fakt tego, ze w tym wpisie najpierw pojawila sie wzmianka o zaroscie, a dopiero potem opis zaistnialej sytuacji jest solidna podstawa do wnioskowania, ze jestes po prostu
  • Odpowiedz