Wpis z mikrobloga

Dorabiam sobie w restauracji. Jestem kelnerką. Przydarzały mi się różne sytuacje, ale taką miałam pierwszy raz.
Do restauracji przyszła bardzo specyficzna osoba - kobieta z bardzo widocznym zarostem. Zamówiła danie z menu dla dzieci, które kosztowało 12,95. Dała mi 14 złotych, a ja zaokrąglając wydałam jej złotówkę reszty. Nie przejmując się dalej tą osobą, obsługiwałam inne stoły. Jednak patrzę a ta kobieta coś mówi do kierownika zmiany intensywnie gestykulując. Okazało się, że przyszła upomnieć się o swoje 5 groszy reszty. Byłam tak zdziwiona, że nie wiedziałam co jej powiedzieć. No, ale ponoć grosz do grosza... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gdziejazyje #historiezzyciawziete #zabijciemnie
  • 206
  • Odpowiedz
@Szubienica: Na kelnerce pracowałam, lody zza witryny sprzedawałam, na kasie też. Bardzo często zdarzały się sytuacje, że nie miałam wydać. I za każdym razem pytałam, czy mogę być "winna grosika". Mimo, że wiedziałam, że klient się na to zgodzi i nie będzie mieć pretensji to i tak pytałam. Z grzeczności. Grosik to nie majątek, ale tak wypada.
Z drugiej strony, jak wiem że mam na zmianie nadmiar tych niewydanych grosików,
  • Odpowiedz
@takie_chwile_jak_te: Czy ja wiem, dla mnie to po prostu brak mentalnosci psa. Gdyby ktos idac chodnikiem mnie uszczypnal, to tez moglbym puscic plazem, tez szkoda zerowa, ale jednak zasady to zasady.
Firma ustalajac te bzdurne ceny powinna liczyc sie z tym, ze beda potrzebowali worek drobniakow. Nie pasuja im "prawdziwi polacy"? To prosze ustalic ceny na poziomie 13 zł, 15 zł.
  • Odpowiedz
@Szubienica: Wprost uwielbiam wpisy w których OP próbuje pokazać głupotę innych podczas gdy okazuje się że ten ktoś inny miał słuszność a sam OP zostaje styrany przez znaczną większość komentujących (zresztą słusznie) :D
  • Odpowiedz
@Szubienica: Pracowałam kiedyś z naprawdę zamożnymi ludźmi. Z perspektywy czasu widzę, że ci, którzy lekką ręką wszystkim stawiali, zostawiali resztę, kupowali nie sprawdzając cen, teraz są bankrutami. Wtedy jeszcze dziwiłam się, że niektórzy opowiadali jak potrafią zostawić zakupy w sklepie, bo ekspedientka nie ma jak im wydać 13 groszy, albo że potrafią kłócić się o każdy grosz odsetek u dostawcy usług. Teraz widzę, że to jedyni ludzie z mojej poprzedniej
  • Odpowiedz
  • 11
@Szubienica
Ja #!$%@? jakie dno intelektualne. Chwalić się na mirko, że przywłaszczyło się czyjeś pieniądze i kisnąć z osoby która się potem o nie dopominała, bo przecież to "tylko 5 groszy". Usuń konto i nie wracaj. PS. Mam nadzieję że kierownik kazał ci #!$%@?ć i obciął ci z wypłaty.
  • Odpowiedz
@Szubienica: Łał. Poczytałam komentarze i przecieram oczy. Po pierwsze wyjaśnij proszę w jaki sposób zasługujesz na czyjkolwiek szacunek pracując jako kelnerka? Praca to naturalna rzecz, pracuje się żeby przeżyć, czyli zaspokoić podstawowe potrzeby. Chyba, że ktoś nie pracuje dla pieniędzy a dla dobra całej ludzkości, dla rozwoju, dla poprawy jakości życia świata, kształci się i poświęca życie jakiejś dziedzinie.
Natomiast praca kelnerki może wymagać co NAJWYŻEJ koordynacji ruchowej, czystości i
  • Odpowiedz
@Szubienica: Ja ciągle tylko nie rozumiem czemu po prostu jej nie spytałaś. Naprawdę, jedno pytanie i nie byłoby całej sprawy, babeczka by zapewne odpuściła 5gr i wszyscy zadowoleni. Bo jeśli masz trudności z porozumiewaniem się z ludźmi to może powinnaś się zastanowić czy praca kelnerki jest dla Ciebie, w sumie czy jakakolwiek praca jest dla Ciebie...
  • Odpowiedz
@Szubienica: pracowałem jako kelner, nie wydawałem 5 groszy, czy tam 2, ale zawsze o tym informowałem klienta. Jeden przymknie oko, inny powie ze musi dostać i #!$%@?. Lecisz rozmienić albo pożyczyć od kogokolwiek i tyle. Dobry nawyk, weź sobie pare zolciakow wsadź do portfela i bedziesz miała święty spokój ;)
  • Odpowiedz
@Szubienica: Ja jebię, dziesiątki razy w sklepach nie wydawano mi 1, 2, 5 czy innych śmiesznych groszy bez żadnej informacji, w małych sklepach z dużym ruchem, np. na rynku w Krakowie to norma, gdzie ciągle im brakuje bilonu, a każdy płaci banknotem stuzłotowym. Nigdy nawet nie przeszło mi przez myśl, żeby upominać się o takie coś, a tu na wykopie zrobili z ciebie zbrodniarza gorszego od Stalina xD
  • Odpowiedz