Wpis z mikrobloga

mirki, ciężko zdać na PWSZ w Legnicy studia inżynierskie?
mialem 56% z majzy i 24% z fizyki na maturze rok temu, podobnie jak moi koledzy z klasy, ale poszli rok temu na studia do wrocka i jakoś sobie radzą (z warunkami, ale jednak).
Myśle by za rok iść na informatykę na w/w PWSZ.
Dam tam sobie radę? Niby matematyka i fizyka tylko 1 semestr, ale ponoć odsiewy też są.
#studia #pwsz #legnica #studbaza
  • 25
  • Odpowiedz
@3mielu: no gościu, 56% z majzy i 24% z fizyki na maturze to jednak nie przelewki xD
Co prawda angielski rozszerzony na 65% (podstawa 84), polski 70% a te przedmioty też się liczą (ale tylko podczas rekrutacji).
Może ie ma olbrzymich przesiewów, ale pytam się jak tam ciężko jest.
  • Odpowiedz
@matiserek: piszę o informatyce, już teraz staram się ogarniać pochodne, całki, różniczki (co prawda tam nie ma analizy matematycznej, ale przez pierwszy semestr jest matematyka, fizyka, potem matematyka dyskretna itp.). Nie jest to ciężkie o dziwo, jak się ogarnie właśnie pochodne.

I jak bardzo chce zaliczyć to szkołę?
W sumie bardzo, bo stypendium socjalne mam tylko do 26 roku życia, a już teraz stuka mi 21 lvl za miesiąc. Potem mogę
  • Odpowiedz
@robert-kuzba: Jeżeli w taki sposób podchodzisz do tego i nie zmienisz się to dasz radę może i ze stypendium naukowym, bo na IT dość łatwo dostać, gdy po 2 roku zostaje 50-70 osób ( ͡° ͜ʖ ͡°)
IT - Systemy i Sieci Komputerowe
  • Odpowiedz
@matiserek: Z czego może wynikać taki duży odsiew? Wiele osób uważa PWSZ za słabe, nawet pan wyżej zgnił gdy napisałem "czy na PWSZ jest odsiew". To wynika z tego, że poziom wcale nie jest mały czy bardziej z tego, że idą tam ludzie naprawdę tępi którzy spodziewają się papierka za samo przychodzenie, ale potem się niemile zaskakują?

I właśnie, najlepsza specjalizacja to właśnie systemy i sieci komputerowe? (jeśli tak, to dobrze,
  • Odpowiedz
@robert-kuzba: Nie ma czegoś takiego jak najlepsza specjalizacja :)
Ludzie szli tam, bo uważali właśnie że będą pić bawić się, a zdawać będą za to, że przyjdą na zaliczenie.
A na miejscu okazało się, że wykładowcy z polibudy wrocławskiej i wymagają. Sam dostałem dwóje na pierwszych zajęciach, ale zmotywowało mnie to do pracy i ukończyłem uczelnie.
Najczęściej ludzie odpadali na programowaniu oraz na elektronice i elektrostatyce.
  • Odpowiedz
@matiserek: cóż, jestem po technikum elektronicznym, mam technika elektonika, a za rok kończe studium informatyczne więc elektronike i programowanie mam w jakimś stopniu opanowane
Tak czy inaczej na te studia i tak idę w następnym roku, bo głupio tak w połowe rzucać studium.
Mam czas by się jeszcze podszkolić.
  • Odpowiedz
xD Zatrzymajcie tę karuzelę śmiechu bo nie wyrobię :D


@3mielu: och, tylko PW i UW. Na infie takie całki liczyć umiem, bo starzy prof z matmy nie mają kogo uczyć więc cisną młodych informatyków potrójnymi całkami.
  • Odpowiedz
@3mielu: krótka piłka, masz tam analize matematyczną? grafikę inżynierską? algebre z geometrią wykręslaną?
bo na PWSZ jest tylko Matematyka I, II (na informatyku w legnicy zamiast II jest dyskretna).
Also jak możesz ocenić PWSZ w Legnicy pod względem zdania? Czy z majzą 56% i fizą 24% z podstawki dam ja sobie tam w ogóle radę? (technika niby zdałem, a go zdało tylko 6 osób z mojej 25 osobowej klasy).
  • Odpowiedz
@robert-kuzba: mówimy o informatyce? jest analiza i algebra, bez geometrii, to tylko na budownictwie. Oprócz tego Fizyka I i II oraz Podstawy Elektrotechniki. To takie przesiewowe. Reszta lajcik, ale są tacy co się na Algorytmach czy Assemblerze wykładają :D
  • Odpowiedz