Wpis z mikrobloga

Mała #ciekawostki ze świata. Raczej nie przebije się na główną przez trochę oczywistych uprzedzeń :D Info sprzed paru dni ale ani w naszych media ani na wykopie ani słowa.

https://vid.me/YJiO

W Iranie o rewolucji islamskiej z 1979 roku kobiety są zmuszane przez prawo do zakrywania włosów i częściowo twarzy w przestrzeni publicznej. Coś się w ostatnim czasie przełamało i rozpoczęła się fala protestów ze strony kobiet - niektóre zdecydowały się nawet na ogolenie sobie głów aby móc poruszać się publicznie bez hijabu.

Do protestu w ostatnim czasie dołączyło wielu.... mężczyzn, którzy w ramach własnego protestu chodzą i robią sobie zdjęcia w hijabie.

Piszę to by poruszyć dyskusję. Zwykło się na wykopie te rejony świata spisywać na straty, a ja po tym artykule chciałbym podkreślić negatywny wpływ islamu na prawo krajowe i samego obywatela takiego kraju. Nie jest tu winny ani kolor skóry, ani kultura a właśnie prawo koraniczne z którym nawet miejscowi się chcą zgodzić.

http://www.independent.co.uk/news/people/men-in-iran-are-wearing-hijabs-in-solidarity-with-their-wives-a7160146.html

#iran #ciekawostki #islam #hijab #4konserwy #neuropa #muzulmanie #bliskiwschod
Python - Mała #ciekawostki ze świata. Raczej nie przebije się na główną przez trochę ...

źródło: comment_FPooM9sk61ByIHSPass115Ve1VhSqPBz.jpg

Pobierz
  • 115
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Słowianie od dawna nic nie dali światu.


@dynamiczniak: Ciekawe byłoby porównanie co wynaleźli Słowianie w XX wieku a co państwa Islamskie. Ostatni wkład Islamu w naukę to był tak naprawdę jakieś 700-800 lat temu.
  • Odpowiedz
To się przełamuje już od jakiegoś czasu. Około 4 lat temu poznałem Irańczyka i właśnie mówił to samo, że większość młodych ludzi się buntuje przeciw temu i często protestują i starają się obchodzić to durne prawo. Dla przykładu pokazał mi teledysk do jakiegoś nowego irańskiego kawałka - wg prawa kobieta nie mogła być obok mężczyzny(a śpiewali razem) więc obeszli to tak, że koleś stał na pierwszym planie obok telewizora, na którym wyświetlana
  • Odpowiedz
@Python: Dobry post. Iranu mi szkoda trochę, od zbyt wielu ludzi słyszałem, że jest to super kraj z super ludźmi, bardzo przyjaznymi i otwartymi na inne kultury i inną wiarę nawet.
  • Odpowiedz
@Python: problem ten sam co w Polsce. U nas dzikusy wybiły elitę i wprowadziły komunizm, u nich dzikusy wybiły elitę i wprowadziły prawo koraniczne... Tak to jest jak się bydła za mordy nie trzyma i daje się podludziom dojść do władzy.
  • Odpowiedz
@Python: Pytanie na ile jest to popularna akcja a ile w tym medialnego spektaklu. Bo w artykule mowa tylko o:

(...) a number of men (...)


Można to trochę porównać z brexit'em gdzie mogliśmy przeczytać o 'masowych' sprzeciwach obywateli w sprawie wyniku referendum. Znajomi mieszkający na stałe w Anglii jakoś z tym się nie spotykają tak jak to przekazały media.
  • Odpowiedz
@fenr7r: No tak, ale Chamenei też był prezydentem w czasach, gdy Chomeini był ajatollahem i został wybrany. Rowhani ma też spore szanse, zwłaszcza, że on ewidentnie chce pchnąć kraj do przodu.
  • Odpowiedz
@AlexIII:

od 3 mies. na Wykopie


Mhm... bo to wpis na Mikroblogu - tam nie ma minusów ale chętnie wysłucham kontrargumentów na przekazaną w temacie informacje

Gdzie ty masz tu propagandę?
  • Odpowiedz
@Python: ja dla mnie w prawie mówiącym o zakrywaniu włosów nie ma nic złego. Można to porównać do obowiązku zakrywania cycków w krajach zachodnich. Po prostu taka kultura. U nas też są protesty by pozwolić kobietom paradować nago.
  • Odpowiedz
@Python: Po pierwsze Persowie to nie Arabowie, a to że rejon ten kraj spisuje się na straty wynika z bliskości krajów arabski co do których to twierdzenie jest bardziej słuszne. Ludzie po prostu wsadzają do jednego wora Arabów i Persów, a dwie różne kultury, co potwierdza m.in. Faza podczas swojej podróży po Iranie.
Po drugie jaki % populacji stanowią uczestnicy tej akcji, założę się że mniej niż 1%, z tego
  • Odpowiedz