Wpis z mikrobloga

Podziwiajcie Mircy prawdziwego potwora baterii :)

Chłodzona CIECZĄ (na zdjęciu właśnie robię testy szczelności), prototypowa bateria do jednego z bolidów na wyścigi 'Formula 'E'.

W bolidzie umieszczone są dwie, co daje 2x800V*1000A = 1.6 MW mocy w impulsie do 20s, czyli do 2145 koni mechanicznych. Waga baterii : 2x216kg, waga bolidu razem z kierowcą około 1400kg.

Średnie obciążenie na jakie zaprojektowaliśmy system to 200kW (bez chłodzenia), skalowane testy (1 moduł) pokazały, że na chłodno nawet 1200A pociągnie.

Ogniwa A123 20Ah 210s2p

Znów w robocie #wieczornazmiana :/

Jak by kto pytał, to Polacy oczywiście na zmywakach w #uk siedzą ;)

#inzynieria #elektryka #elektronika #samochody #automotive #chwalesie #emigracja
Wujek_Fester - Podziwiajcie Mircy prawdziwego potwora baterii :)

Chłodzona CIECZĄ ...

źródło: comment_82nhRAwW7Ucp7Jwvs1jp5PEjxO2hQ33y.jpg

Pobierz
  • 50
  • Odpowiedz
@vertoo: Już pisałem - zaledwie paru Mirków mnie zna z imienia i nazwiska, nie podpisywałem żadnej lojalki, pracuję za granicą i nie podaję żadnych znaczących szczegółów technicznych innych niż można wydedukować inaczej niż poprzez zdrowy rozsądek.
  • Odpowiedz
@Wujek_Fester: Tak pytam, bo kiedyś miałem problem za sam fakt "wspominania" czym aktualnie firma się zajmuje. Jak pracowałem dla niemców gdzieś tam w necie wspomniałem że aktualnie pracujemy dla Hondy (projektowaliśmy ten silnik 1.0 turbo do nowego Civica) i dostałem turbo zjebę od top managmentu za sam fakt, że padło słowo honda ... to było jakieś forum motoryzacyjne. Nieoficjalnie wiem, że jakiś tam sztab ludzi siedzi i googluje wszelkie przecieki
  • Odpowiedz