Wpis z mikrobloga

  • 1830
Dzisiaj dowiedziałem się, że podczas epidemii dżumy przypływające do portów statki musiały odczekać czterdzieści dni, zanim załoga i pasażerowie mogli zejść na ląd, aby upewnić się że na pewno są zdrowi. A czterdzieści po włosku to "quaranta" i stąd właśnie wzięło się polskie słowo "kwarantanna".
#ciekawostki #ciekawostkihistoryczne
  • 33
  • Odpowiedz
@Thrandvil: Nie przejmuj się pieprzonymi malkotentami, ja też nie wchodzę na reddita, więc dzięki, że to wrzuciłeś. Wszystko w internecie krąży i według mnie to bez różnicy czy #!$%@? z reddita czy z wykopu, czy z 4chana. Ważne jest tylko by przy przytaczaniu jakiegoś mienia intelektualnego podawać autora.
  • Odpowiedz
  • 5
@Inguz ale przecież się wcale nie przejmuje, uważam to za ciekawe i chciałem się podzielić, a to, że to było na reddicie (którego też nie przeglądam) mnie mało obchodzi ( ),
  • Odpowiedz
ja #!$%@?ę nie każdy przegląda reddit i miliony innych stron, ale nie znajdzie się paru którzy czytają cały internet i o godzinie 14 zaczynają następną rundkę i wpadną komuś pod wpis i TAGUJ TO KURDE KALKAZREDDITA, PO CO TO WRZUCASZ??? BYŁO NA REDDICIE
  • Odpowiedz
@Thrandvil: Pomysł ten narodził się w Ohrydzie, mieście w Macedonii. Pomysłodawcami byli Kliment i Naum, najlepsi uczniowie Cyryla i Metodego. Kolejnym miastem, które wykorzystało kwarantannę był Dubrownik. Patent na dżumę kosztował ich 12kg złota. System kwarantanny sprawdzał się najlepiej w małych miastach. Nie zadziałał chociażby we Florencji.
  • Odpowiedz