Wpis z mikrobloga

  • 1830
Dzisiaj dowiedziałem się, że podczas epidemii dżumy przypływające do portów statki musiały odczekać czterdzieści dni, zanim załoga i pasażerowie mogli zejść na ląd, aby upewnić się że na pewno są zdrowi. A czterdzieści po włosku to "quaranta" i stąd właśnie wzięło się polskie słowo "kwarantanna".
#ciekawostki #ciekawostkihistoryczne
  • 33
  • Odpowiedz
@Thrandvil: @graf_zero: @paprok: @Anekito: @malutkaMi:

znacie to uczucie, kiedy znajoma osoba podsyła wam linka do jakiegoś śmiesznego obrazka lub filmiku, który wy widzieliście już jakiś czas temu? tak ciężko nie poddać się pokusie, żeby napisać, że już się to widziało. tak się składa, że odpaliłem kwejka już 40 minut temu, ty #!$%@? nic. kichająca panda? oglądałem tydzień temu, a ty dopiero teraz się tym jarasz, ty nieśmieszna #!$%@?. zawiodłeś jako przyjaciel i jako człowiek. hehe, z czego tam się chichrasz? dorota wellman na skuterze w Europa da się lubić? siedziałem wtedy na publiczności i byłem cały, ty gówno.

kiedy skończyłem 15 lat, zrozumiałem jednak, że to droga donikąd. po pierwsze – znajomi stracą chęć dzielenia się z tobą czymkolwiek, bo na wszystko odpowiadasz atakiem. po drugie – wyda się, że całe dnie tak naprawdę spędzasz na maxiorze, a
  • Odpowiedz
@Thrandvil: Starożytni Rzymianie uwielbiali higienę. Mieli swoje łaźnie, specjalne gąbki o podcierania tyłka, czyścili zęby specjalnymi gałązkami, itd. Wyznacznikiem czystości u mężczyzn był brak zarostu na twarzy, więc mężczyźni golili się regularnie.

Rzymian regularnie atakowali barbarzyńcy. Barbarzyńcy byli brudasami i się nie golili. Skoro się nie golili, to mieli ogromne brody. A broda po łacinie to właśnie barba ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z innej beczki: Pomysł
  • Odpowiedz
@Thrandvil: @tanczacyzmirkami: hm. Chyba nastąpiło nieporozumienie. Nigdzie nie napisałam że brakuje tagu. Napisałam natomiast że dzisiaj się czegoś nowego nauczyłam, przynajmniej ja sądziłam że to pisze. Dzięki za agresywny napad na mnie za to, że chciałam podziękować OPowi. Może trochę mniej agresji a więcej domniemania niewinności?
  • Odpowiedz
@Thrandvil: Polskę nie dotknęła epidemia dżumy między innymi dzięki Kazimierzowi Wielkiemu. Wprowadził on kwarantannę na granicach Królestwa Polskiego, co ograniczyło przenikanie osób zakażonych( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz