Wpis z mikrobloga

hahhaha #tvn24. Problem o to że kelner zwrócił uwagę wielorybowi, aby nie karmiła piersią w restauracji publicznie ale poszła do ubikacji. #logikarozowychpaskow TURN ON. Foch i pozew sądowy. A co prezenterka mówiąca o tym?

"W restauracji mogą jeść wszyscy, tylko nie dziecko."

Ja p------e, a wszyscy noszą swoje jedzenie? Np. Restauracje gdzie dorosły facet może jeść z cycka dorosłej kobiety, są w wielu krajach zakazane a gdzie nie, wstęp od +18 lob +21.

#gorzkiezale #n-----------------e
  • 78
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Może to ja jestem dziwny, ale ja swojego dziecka nie będę brał do restauracji, do kina, czy gdziekolwiek, gdzie poprzez swój niekontrolowany płacz/głód itd. może komuś zepsuć pobyt. Nie będę z niemowlakiem latał samolotami i tak dalej.


@arkadikuss: No ale to jest to co już pisałam, takie niemowle to je chyba co 2h. Nie można się zamknąć w domu na cały okres kiedy to dziecko jest małe, bo się zwyczajnie
  • Odpowiedz
Idź swojej matce powiedz, że zohydza Cię myśl, że Cię tak kiedyś karmiła.


@prasowka: moja karmiła mnie właśnie odciągniętym, z butelki. Moje rodzeństwo też. Nigdy nie przyszłoby jej do głowy obnażać się w miejscu publicznym.
  • Odpowiedz
@arkadikuss: My point is, matki w tym kraju mają potwornie p--------e, bo każdy coś od nich chce. Karmi butelką - zawsze znajdzie się ktoś "życzliwy" co opieprzy, że tylko z cyca najzdrowiej. Karmi piersią - hurr durr jak tak można moje poczucie estetyki jest urażone. Dziecko płacze - olaboga drze ryja takie to powinny w domu siedzieć. Wsiądzie do tramwaju z wózkiem, yhh bo miejsce zajmuje. Aż na samą myśl
  • Odpowiedz
eżeli mówisz o poszanowaniu innych, to dlaczego nie weźmiesz pod uwagę, że komuś to może przeszkadzać? Ktoś musi mieć poszanowanie do Ciebie o Twojego karmienia piersią, ale już ty mieć poszanowania do jego poczucia estetyki (powiedzmy) czy zwyczajnie pruderyjności - nie masz. Trochę takie "Jak kogoś okradną, to Kali szczęśliwy, jak Kalego okraść to Kali zły".


@arkadikuss: mam poszanowanie - dlatego wlasnie uwazam, ze jesli kobieta nie ma wyboru i
  • Odpowiedz
@qontrol co za zbiór idotycznych bredni popartych jeszcze glupszymi argumentami xD plusy zbiera bo hejt na grubasów i tvn. Porównujesz swoje prawa do niemowlaka to raz xD dwa ze karmienie piersia to przychodzenie ze swoim jedzeniem do baru wedlug OPa xD no i trzy ze od kiedy to karmienie piersia jest obrzydliwe? Normalna czynność. Jak ktoś stary i chory przyjdzie do knajpy to tez powiesz ze leki zażywamy tylko w kabinie
  • Odpowiedz
@Qontrol: Nie ma nic złego w karmieniu piersią, mamy niż demograficzny a ludzie tępią macierzyństwo w taki chory sposób

Jak kogoś podnieca lub obrzydza widok dziecka ssącego pierś powinien iść do psychiatry

Chodzenie z gołymi piersiami powinno być w 100% legalnie.
  • Odpowiedz
@Qontrol: kobieta ma prawo karmić dziecko w każdym miejscu bo to dziecko, jemu nie wytlumaczysz, że później, nie teraz. Kazanie aby karmila w łazience jest patologiczne, ciekawe czy ty byś chciał w kiblu jeść. Inna sprawa jest jak matka karmi, czy robi to pod pieluszka, dyskretnie i estetycznie czy faktycznie wszystko wywala na wierzch. A co do stref wolnych od dzieci to jest to faktycznie dobry pomysł.
  • Odpowiedz
@Mikimoto: I tutaj właśnie widać kulturę "matek karmiących" :) Nie skomentuję. I nie chodzi mi o bluzga - a o rozmowę w stylu "och, wkleję obrazek, napiszę jebnij się w łeb, "AHAHAHA ale go pojechałam, eot".

Idź sobie, Karynko. Przemyśl, potem wróć i możemy pogadać. Weź przykład z @ziemniaczana_krolewna - nie zgadzamy się, ale
  • Odpowiedz
@Mikimoto: Co już wyjaśniłem wcześniej - jakbyś księżniczko raczyła poczytać wszystkie komentarze, a nie wybrane. Zresztą za bluzga przeprosiłem, a i do nikogo nie pyszczyłem Ad Personam. Dziękuję za uwagę.

nie no, jednak karmi sie nieco dluzej ;)


@agaja: Ale też nie jest to tak długo, żeby się nie dało wytrzymać. Spokojnie sam bym wytrzymał z moją różową i do takich miejsc nie wychodził. Ale to ja, ok, każdy ma
  • Odpowiedz
Ale też nie jest to tak długo, żeby się nie dało wytrzymać. Spokojnie sam bym wytrzymał z moją różową i do takich miejsc nie wychodził. Ale to ja, ok, każdy ma inny charakter


@arkadikuss: a nie, to sie zgadza. ja w sumie tez majac malucha wolalabym sie nie pchac tam,gdzie istnieje ryzyko braku mozliwosci wygodnego nakarmienia. No, ale to jeszcze wszystko przede mna :)
pozdrawiam :)
  • Odpowiedz
@arkadikuss: WHO zaleca karmienie dziecka piersią przez pierwsze dwa lata zycia. Przez pierwszy rok zycia podstawą diety dziecka jest mleko, wiec warto karmic chociaż ten wlasnie rok. Ciezko zamknąć sie na ten czas w domu i nigdzie nie wychodzić ;) dziecko, zwłaszcza noworodek, potrafi jesc co chwilę i nie ma czegoś takiego jak godziny karmienia. Jednocześnie dziecko które je, właściwie zakrywa zupełnie matkę, wiec nie wiem, o co chodzi- ja
  • Odpowiedz
@andrzejobiad Jeśli restauracja nie ma miejsca przeznaczonego na karmienie to nie powinni mieć do niej pretensji, fakt. Nic mnie jednak tak nie wkurza jak w centrum handlowym, posiadającym praktycznie na każdym kroku pokój dla matki z dzieckiem siada taka na środku i wyjmuje cyca, a po zwróceniu uwagi, jeszcze się burzy.
  • Odpowiedz