Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, mam pytanie w temacie #motoryzacja i #prawo. Trzy dni temu kupiłem nowe auto, a za cztery dni wyjeżdżam za granicę do pracy na trochę ponad miesiąc. Moje pytanie brzmi: co z dowodem rejestracyjnym? Wiem, że po kupnie samochodu muszę go przerejestrować w ciągu miesiąca. Wiem też, że tzw. ''miękki dowód'' rejestracyjny, który otrzymuje się przy wymianie blach jest ważny miesiąc. Słyszałem, że można przedłużyć jego ważność o 14 dni w wyjątkowych przypadkach, ale zastanawiam się, czy jest to możliwe od razu podczas odbierania tego dowodu i czy za granicą policja nie robi problemów z ''miękkim dowodem''? Konkretnie chodzi o Niemcy i Holandię.

Mam w planie jutro przejść się do urzędu i po prostu przedstawić swoją sytuację. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły, co zrobić w takiej sytuacji, to będę bardzo wdzięczny.

Przy okazji zrobię #pokazauto, a co mi tam. #bmw #e46
Pobierz
źródło: comment_AFujNkCpjEi7suFENTYcm28XvOYcLiGR.jpg
  • 11
z dowodem rejestracyjnym? Wiem, że po kupnie samochodu muszę go przerejestrować w ciągu miesiąca. Wiem też, że tzw. ''miękki dowód'' rejestracyjny, który otrzymuje się przy wymianie blach jest ważny miesiąc. Słyszałem, że można przedłużyć jego ważność o 14 dni w wyjątkowych przypadkach, ale zastanawiam się, czy jest to możliwe od razu podczas odbierania tego dowodu i czy za granicą policja nie robi probl


@kacpon: nie musisz przerejestrowywać auta w ciągu miesiąca.
@kacpon: Umowę kupna w Polsce wystarczy mieć i nikt nie ma żadnych problemów. Tak pełno ludzi klasykami na czarnych blachach jeździ. Pytanie jak to wygląda zagranico.
@kacpon tak jak piszą koledzy, obowiązek przerejestrowania to martwy przepis. Kumpel ma już trzecie auto i nigdy nie przerejestrowuje bo szkoda mu kasy.
Zadbaj o podatek i o to żeby Ci poprzedni właściciel przypadkiem OC nie wypowiedział, bo jak UFG dowali karę to będzie słabo :)