Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem adwokatem, który ze względu na sprawy rodzinne wrócił z normalnie wyglądającej pracy (w zawodzie - doradztwo również polskim przedsiębiorcom) w jednym z krajów skandynawskich. W lokalnym języku rozmawiam płynnie i bez akcentu, głównie ze względu na fakt, iż odbyłem tam część edukacji (w tym studia konwertujące mój dyplom).

Ponieważ jedno z rodziców, w związku z bujną karierą wpadło w lekką depresję po nagłym obwieszczeniu, iż musi się udać na emeryturę, to zdecydowałem się na jakiś czas wrócić do Polski.

W tej chwili podjąłem pracę (nie chcę oszaleć ciągle siedząc w domu) w typowej kancelarii prawnej, takiej którą pamiętam ze studiów w PL i okresie aplikacji. Coś w stylu #januszebiznesu

Uwierzcie lub nie, ale po kilku latach w normalnych warunkach, dziadowskie zagrywki w stylu nagabywania aplikanta do oszukania tłumacza na kasę lub ewentualnie w przypadku, gdy pamięta na jaką kwotę umówił próba negocjacji po fakcie jest poniżej poziomu dnia i elementarnego profesjonalizmu.

Inny fakt, to opieprzanie praktykantki za zbyt "rozciągnięte" pisma i nakazanie jej pisać bez interlinii by oszczędzać papier i toner. Chyba wyobrażacie sobie jak elegancko wygląda takie pismo, gdy trafia do sądu... Głupia i nic nie kosztująca kawa, by przyjąć klienta i utwierdzić w przekonaniu, że jest kimś specjalnym? Zbyt drogi gest...

Łyżka dziegciu również w kierunku klientów, gdyż próby pójścia na rękę klientowi kończą się próbą oszustwa. Pomijam nowobogackich gburów, którzy gdyby tylko mogli zrobili by kupę prosto do ust.

Cieszę się, że już niedługo wracam. Cytując klasyka, czas mija a w Polsce jak w lesie... Szkoda mi tylko tych młodych ludzi, którzy chcą się uczyć a spotykają się z nienormalnością na każdym kroku (czasem również przyjmując te słabe zachowania za wzór).

#truestoory #prawo #gorzkiezale #zalesie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 6
@bgonzo w sumie nie ma co się dziwić, że ktoś chce oderwać się od spraw w domu. Co do zachowań w kancelarii to o lepszych rzeczach słyszałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na krótki czas nie sądzę, że go ktoś poważny zatrudni w stylu dużej kancelarii. Poza tym w korporacji nikt nie robi 8 godzin ( ͡ ͜ʖ ͡)