Wpis z mikrobloga

Dziedziczenie odpowiedzialności. To wraz z odpowiedzialnością zbiorową takie prawicowe. Co tam, że jesteś dobrym człowiekiem. Ktoś z twojego plemienia zrobił coś złego i teraz jako współplemieńcowi należy ci się kara. To takie smutne, że takie poglądy mają w dzisiejszych czasach taką popularność. Kiedyś myślałem, że ludzie się rozwijają, uczą na błędach. Myliłem się.
Dziedziczenie odpowiedzialności. To wraz z odpowiedzialnością zbiorową takie prawicowe.


@BongoBong: ale to nie prawicowcy używają argumentu wypraw krzyżowych, inkwizycji i innych krzywd doznanych z rąk katolików. nie mówiąc już o Żydach, którzy każą się do dziś przepraszać za holocaust.

#!$%@? umysłowe jest ponad podziałami, dotyczy zarówno prawej jak i lewej strony.
@advert: Argument z wypraw krzyżowych jest używany dość rzadko i raczej przez głupich ludzi. Część przypadków przypada na rozmowy o historii kościoła. Poza tym kościół jest jednolitą instytucją ze swoją ciągłością czasową.

Prawica ma tego typu poglądy, oskarżające zbiorowo, wręcz programowo.

Jakieś przykłady medialne tych Żydów każących przepraszać się za holocaust?
@BongoBong: nie śledzę tych Waszych prawacko-lewackich wojenek i nie zapisuję sobie w kajeciku przykładów, które później mógłbym wyciągnąć z rękawa w dyskusjach, więc nie zarzucę Cię linkami na potwierdzenie tej tezy - po prostu czytam i wyrabiam sobie opinie, ale nie zależy mi na przekonywaniu kogoś, kto, mam wrażenie, wypiera fakty niepasujące do jego światopoglądu.
ja obstaję przy swoim - idiotyczny pogląd, polegający na obarczaniu odpowiedzialnością ludzi, którzy nie mają bezpośrednio
@BongoBong: nie denerwuję, ale wiem jak to jest zawsze w takich przypadkach - wyszukam artykuł, będzie np. z niezależna.pl - to dostanę zarzut, że hurr, daj coś z mniej upośledzonych mediów.
więc znajdę na jakimś zagranicznym portalu (bo wyborcza o takich rzeczach nie pisze) - hurr, co ty tu wklejasz, portal niepoważny, idź stąd. i tak w kółko.

dla równowagi, w drugą stronę też to działa. nie można wkleić niczego z
Co tam, że jesteś dobrym człowiekiem. Ktoś z twojego plemienia zrobił coś złego i teraz jako współplemieńcowi należy ci się kara. To takie smutne, że takie poglądy mają w dzisiejszych czasach taką popularność.


@BongoBong: Świetnie napisane. To tacy mentalni banderowcy. Przy odpowiednim klimacie politycznym podsycanym umiejętnie przez jakichś ideologicznych przywódców, ludzie pokroju Ziemkiewicza i jego zwolenników w pierwszym rzędzie szliby pod dom sąsiada ze sztachetami.