Wpis z mikrobloga

Siema Mirki.
Odcinam neostrade (nareszcie) i będę potrzebował szybszego domowego łącza.
Mam tv od Polsatu i pomyślałem o ich internecie.
Jak to jest z tym LTE u nich? Hucznie reklamują, że bez limitów. Faktycznie tak jest? Mieszkam w małej miejscowości i nie mam za bardzo wyboru oprócz lokalnego dostawcy radiowego.
Jak to jest z cenami, prędkościami i ogólnie? Używa ktoś?

#polsat #cyfrowypolsat #internet #lte
  • 22
  • Odpowiedz
@mateo_olsztyn: mam od pierdyliona lat i nie narzekam, zdarzały się awarie, ale raczej wszystko było usuwane na bieżąco, tylko blokowanie youtuba #!$%@?, ale od dłuższego już jest ok
Lepsze neo, niz gowno lte z limitem
  • Odpowiedz
@shocco: Sprawdz czy ta radiówka ma jakiś okres próbny ;> Generalnie lokalne radiówki to trochę ruletka, u mnie np. daje radę - wiadomo, pingów nie ma co oczekiwać super-niskich (no... radio jednak), ale jest stabilnie. Zdarzały się problemy - zgłaszałem, rozwiązywali (nawet nietypowe, w przypadku których wątpie żeby moloch w ogóle kiwnął palcem, albo by się bujał przez 3 miesiące), generalnie odpowiadali jak ludzie, a nie z szablonu (to może być
  • Odpowiedz
@shocco Miałem internet LTE od cyfrowego polsatu - tragedia. Poniżej 2kresek lte nie da się w ogóle z niego korzystać, a względnie można go używać przy 3 kreskach. Reklamują go jako internet do 150mbp/s. W centrum lublina przy maksymalnym zasięgu nie miałem nawet 50... Przygotuj się na realną prędkość w okolicach 15-20mbp. Co do stabilności - zrywało mi go bardzo często, zdarzało się że w czasie 1 meczu oglądanego przez internet potrafiło
  • Odpowiedz
@shocco: kup sobie modem z Huaweia, e3372 czy jakoś tak, a do tego kartę z red bull mobile. Płacisz 50 złotych za doładowanie, masz nielimitowane LTE na 3 miesiące. Po 100 GB jest lejek, ale 2Mbps, więc da się korzystać. Do tego dowolny router z USB, podłącz do niego modem i masz LTE na Wi-Fi i kablu. Jedyna sprawa - sprawdź sobie zasięg i prędkość LTE przed zakupem, bo w starym
  • Odpowiedz
@Tril:
@Strzelacz: tą radiówkę mogę w każdej chwili zerwać. Poza tym znajomi i sąsiedzi mają i nie narzekają. Czyli Polsat odradzacie? Bo pewnie antena musiała by być wysoko, a ja mam talerz na wysokości parteru..
  • Odpowiedz
@feelbeats: niestety, mam Playa (na ich infrastrukturze oparty jest Red Bull i telefonem nie jestem w stanie złapać LTE w budynku, nawet na piętrze. Jedynie na dworze
  • Odpowiedz
@shocco: wiem co czujesz, u mnie w mieszkaniu w centrum Krakowa, mimo mieszkania na poddaszu, dwie kreski i prędkości około 4 Mbit. Co do Polsatu - do anteny przypinasz odbiornik, więc im wyżej tym lepiej, przynajmniej w teorii. Ale po zakupie można chyba zrezygnować z usługi do dwóch tygodni, tak coś kojarzę. Najlepiej zadzwoń na infolinię i dopytam.
  • Odpowiedz
@shocco: A ja bym tak nie skreślał tego Polsatu. Mam telewizję i internet. Mieszkam w centrum średniego miasta i speedtest regularnie pokazuje okolice 20Mb/s, więc tragedii nie ma. Na plus zasługuje montaż, bo kable zredukowane do minimum. Od roku może 3 razy resetowałem router, bo ping podskakiwał. Nigdy nie było żadnych braków z dostępem do internetu, np. po burzy - co często się zdarzało u lokalnego dostawcy internetu. Interesowałem się konkurencją
  • Odpowiedz
@shocco Tak, ja miałem 25gb limitu, po których internet zwalniał do takiego poziomu, że nie dało się załadować nawet 1 obrazka. Nie orientowałem się jak to teraz wygląda, możliwe że są jakieś oferty bez limitu, przy czym bez limitu też ma jakieś limity.
  • Odpowiedz
@shocco: @Strzelacz: Jak podpisywałem abonament to zgodziłem na pakiet 50GB + 200GB nocny(01:00 - 08:00 za 2,90 miesięcznie). Nocnego prawie nie używam, a dziennego wykorzystuje jakieś 80-100GB miesięcznie i tylko raz mi został przyblokowany jak ewidentnie go testowałem i pod koniec miesiąca zacząłem ściągać filmy FHD. Nie wiem ile wtedy pobrałem danych, ale szacuje, że grubo powyżej 350GB. Na forach czytałem, że blokują raczej po przekroczeniu znaczącej ilości danych, ale
  • Odpowiedz