Wpis z mikrobloga

Jesienią 2014 postanowiłem wziąć się za siebie. Postawiłem na bieganie wydawało mi się najlepsze do zbicia masy i kondycji. Diety nie byli.
Wcześniej nigdy nie biegałem ale postawiłem sobie za cel 10km. I tak po niecałych 8 miesiącach ukończyłem Orlena 10km z wynikiem 48min. Przez te 8 miesięcy schudłem ok. 8 kg (86-78) - tak jak pisałem bez diety ale starając się ograniczać cukry, fastfoody i pić więcej mineralnej zamiast napojów.

Niestety rok później (chwila obecna) KFC, McDonlads, Pizzerie, praca IT większość dnia przed kompem i BRAK jakiegokolwiek sportu na wadze


Trochę głupio bo nie wchodzę w 70% ubrań sprzed 7 miesięcy poza tym czuję się taki ciężki, bardziej senny i ogólnie zamulony. Dziś wróciłem do biegania ale jest naprawdę ciężko. Dajcie plusa do motywacji.

Pytanie do #mikrokoksy Czy oprócz biegania przy takiej wadze powinienem zainteresować się ćwiczeniami siłowymi czy na początek samo bieganie i ograniczenie niezdrowego żywienia wystarczy?


Trochę #gorzkiezale #truestory #zbijmasegrubasie #bieganie #silownia #dieta (,)
  • 13
Ciśnij chłopaku. Trzymam kciuki!
Nie jestem specem ale: tak trening siłowy - trzeba, warto i w ogóle... niby nudne a zobaczysz jak zajara Cię to że możesz więcej i więcej, jak ciało się zmienia.

Sam uczę się diet i kiedyś pewnie będę w tym dobry - po wielu nieudanych próbach. Ostatnio średnio poszła mi redukcja. Zrobiłem starą gwardię - kura/ryż i cardio. ekhm... ale następnym razem zrobię coś innego :)
@qantor: Ja od siebie mogę polecić low carb. Nie jest prosta, ale jeśli będziesz się jej trzymał, to swój cel osiągniesz najpóźniej do października.

Przykładowy tekst na ten temat - KLIK

Ale skoro nie lubisz się aż tak pilnować, to po prostu policz swoje zapotrzebowanie kaloryczne, nie przekraczaj go, biegaj sobie, zapisz się na siłownię i osiągniesz te same efekty w nieco dłuższym czasie :)

Tutaj poradnik do policzenia zapotrzebowania -
@qantor: Po co chcesz sie męczyć z jedzeniem jak tego nie lubisz? Sam napisałeś ze przez rok brak jakiegokolwiek sportu... To trening daje wyniki a nie dieta, chcesz dobrze i szybko biegac to biegaj, trenuj, i staraj sie nie jeść za dużo i tyle..Po co Ci dieta jak sam tego nie lubisz?
@Czepialski: Dzięki - fajnie to wygląda i nawet nie wymaga dużo wyrzeczeń tylko pilnowanie tych kcal i omijanie węgli.
Policzyłem i wyszło mi ok. 3400 kcl - dużo ale to dla wagi 90kg. Nie powinienem raczej policzyć dla pożądanej?

@prnppp: Styl życia to piwnica i praca przed kompem min. 8h. Po godzinach motocykl. Kiedyś (nie tak dawno temu) było dużo sportu - po prostu muszę do tego wrócić...

@KyloRen:
@qantor: Lubisz biegać? Sprawia Ci to przyjemność? Ja kiedyś zaczynałem, ale mi to nie podpasowało i odpuściłem. Niedawno kupiłem rower i teraz bym całe dnie mógł jeździć. Był kiedyś taki filmik na wykopie co tam mówili, że żeby schudnąć nie powinno się myśleć o tym, że trzeba schudnąć tylko znaleźć sobie sport który sprawia przyjemność.