Wpis z mikrobloga

Poprzednia zbiórka została zakończona pozytywnie. Mam nadzieję, że znaleźli się ludzie z naszego wspaniałego tagu i dodali parę groszy (pewnie wszystkie 3 osoby czytające :D)
__________________

Ciekawostką dla Was może być to, że ChromiumOS czyli lepsza wersja Chrome OS (taka nie istnieje, bo oba szpiegują ...) dzięki możliwości uruchamiania aplikacji Androidowych - pozwala uruchomić Wine dla Androida x86
Link
_________________
OpenVPN

Tutaj polecam jakby ktoś chciał szerzej zagadnienie przeanalizować - konkurencję

OpenKM to system wymiany dokumentów - w teorii przydatne w firmach w celach archiwizacji i wymiany papierów - w praktyce chyba nikt nie używa, ale co tam.
OpenKM

Kolega Ferex z moją pomocą zastanawiał się jak używając OpenVPN, VPSa i IPTables ustawić przekierowanie pakietów na jego "niedostępny" adres IP.
Tunelowanie po OpenVPN
_________________

Z wolnego grania na Androidzie:
Gravity Defied czyli port gry o tym samym tytule z J2ME, troszkę jak elastomania.
Gravity Defied

PipePanic to prosta gra logiczna, gdzie naszym zadaniem jest stworzenie odpowiedniej sieci rur, by woda trafiła do odpływu.
PipePanic
__________________
Niedługo będziemy przechodzić z hostingu na VPS (możecie zgadywać który :D), wstępne testy wykazały, że wszystko co ma działać - działa. Pingwinek ogólnie w takim wypadku będzie jeszcze z rok działał. Oczywiście na razie problem mam z kasą, ale nie wydaje się być on na tyle poważny, by Pingwinek znikł ze sceny popularności (XDDDDD)

Jak ktoś ma sposób na rozruszanie pingwinka, niech da znać. Ja oczywiście zachęcam do lajkowania i udostępniania na Facebooku czy innych stronach :P

Fajnie by było jakby ktoś ogarniający Diasporę* czyli rozproszonego Facebooka wyjaśnił nam parę kwestii, bo pomysł wydaje się fajny, ale nie potrafimy zrozumieć w pełni działania.

#pingwineknet #linux
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach