Wpis z mikrobloga

możecie mowić, ze jestem #!$%@?, ale jak sie bawić to sie bawić!
Wczoraj zajechałem do mojego znajomego zerknąć na jakim etapie jest sprawa z #tesla i zobaczyłem to maleństwo... wiedziałem ze musi być moja...
Lexus poszedł w odstawke!
#uberoslo
#zagranico #norwegia #emigracja

Pobierz localgoodness - możecie mowić, ze jestem #!$%@?, ale jak sie bawić to sie bawić!
Wczo...
źródło: comment_USn2tGYChaAXqZiNdIgYWoUi1x0vQR5d.jpg
  • 23
@FredzIo: jeżeli kupisz auto w kredo i chcesz je sprzedać, nie możesz wsiąść gotówki, kredyt musi zostać spłacony. Czy orientujesz sie jakie jest tutaj oprocentowanie na samochód? Czy orientujesz sie jakim procentem z pensji jest rata kredytu?
@localgoodness: Zakładam, że skoro w Norwegii jest bardzo drogo i zarobki są wysokie to oprocentowanie jest wyższe niż w PL, samochody droższe niż w PL i kredyty też droższe niż w PL. Mam racje?
@FredzIo: podobno jakieś śmieszne pieniądze, bo się odlicza to od opłat czy coś takiego
znajomy wziął ostatnio też a4 za 230 czy tam 260k nok na 7 lat i mówił że wyjdzie go 1,5% drożej niż z góry

no ale lepiej #!$%@?ć kocopały xD
@PMV_Norway: podobna sytuacja ma miejsce na rynku mieszkań w Szwajcarii. Tam nikomu nie opłaca się wręcz spłacić kredytu na mieszkanie/dom. Dopóki masz kredyt to nie płacisz za to podatku, ale jak już go spłacisz, to państwo zakłada że mógłbyś to mieszkanie komuś wynajmować i płacisz podatek od potencjalnego zysku, nawet jak jest to twoje jedyne mieszkanie.
Z tego powodu w pewnym momencie dogadują się ludzie z bankiem i zamiast spłacać kredyt
10% miesięcznych zarobków


@localgoodness: Pary czy osoby? Wyższa półka to też BMW seria1? W NL private lease max na 48 miesięcy (audi BMW) i za piździółki A1 to już 300E+ a BMW 1 400 E+ ( ͡° ʖ̯ ͡°)