Wpis z mikrobloga

Jak zmotywować się do ogarnięcia życia? Nic mi się nie chcę, od dobrych dwóch tygodni siedzę, narzekam a dupa rośnie (,). Muszę znaleźć w sobie jakieś resztki sił żeby się ogarnąć bo to już najwyższa pora wyjść z piwnicy po 2 tygodniowym bezrobociu oraz ogólnym przegrywie, zacząć coś ze sobą robić bo skończę z kotem na kolanach na starość zbierając puszki.
Mirki skąd bierzecie siły do życia? Jak się motywujecie? Co robicie aby wyjść z błędnego koła?
#psychologia #zalisie #pytanie #przegryw #wygrywczyprzegryw #wygryw
  • 15
@rossx co się zmieniło u ciebie w przeciągu kilku tygodni że tak piszesz? Albo sie chwilowo pogubilas albo zrealizowalas krótkoterminowe cele a nie miałaś następnych. Co z twoim hobby? Chłopak co na twoje dylematy?
@marmod: Zakończenie pracy, wizja ostatniego roku studiów i brak sensownej roboty w związku z tym, już nie mówię o braku #niebieskipasek ale to akurat akceptuje bo to średnio dobry czas . Hobby zaniedbałam nie wiem czemu po prostu poczułam się wypalona i zmęczona wszystkim. Parę tygodni temu potrafiłam robić kilka rzeczy na raz,mieć energię do wszystkiego, ze wszystkim się wyrabiać..a teraz lepiej nic nie mówić.
@rossx to bardziej rozkmina dotycząca upływającego czasu i lęku przed wejsciem w świat rutyny i monotonii. Czasem tak jest, nic nie poradzisz. Generalnie zafunduj sobie lenistwo. Naladuj baterie słońcem. Podpytaj znajomych o plany i zacznij myśleć co chcesz mieć lub robić za 5-10 lat. Zacznij analizować jak do tego dojść.
@rossx też tak mam, że nie chcę mi się ruszyć dupy i tylko leżę, ale mam cały czas poczucie, że trzeba sie wyleżeć za nim wrócę na studia
Śmiesznie, bo to dziecinny powód, ale z domu wychodzę na spacer łapać poksy, a tak do innych rzeczy też nie wiem jak się zmotywować. Siostra zaczyna podejrzewać depresję, ale przecież nie skoczę z mostu ani nic, nie mam powodu, żeby płakać.
Jak znajdziesz rozwiązanie
@rossx prawko mnie popchnęło w głęboką rozpacz bo nie zdałam za pierwszym razem...
Może poczytaj książki związane ze studiami. Może książkę nie naukową ale gdzie głównym bohaterem jest ktoś kto ma taki zawód jaki można mieć po twoich studiach.