Wpis z mikrobloga

Ogólnie to w momencie gdy słyszałem strzały i krzyczenie Allahu Akbar przez konkretny tłum to już stwierdziłem, że spadam stamtąd. Może to były strzały w powietrze, może z #!$%@? wie czego innego co nie jest bronią. Prawdę mówiąc nie wiem jak brzmi dźwięk wystrzelonego pocisku z dużej odległości, ale wolałem nie ryzykować. Raczej nic to nie było poważnego, bo zero paniki, radośnie maszerują i śpiewają.
@upiorny: Jaki mniej-więcej procent lokalnego społeczeństwa nie popiera autorytarnych zapędów Erdogana? Newsweek na przykład wskazuje ogólnie, że:

W Turcji krytykowanie prezydenta-sułtana stało się aktem wywrotowym. Lud to kupił, bo według badań opinii publicznej połowa Turków uważa, że rządzących należy wyłącznie chwalić.
@upiorny: kumpel @bananNowy ego jest niedaleko i się zastanawia czy może jechać przez Stambuł i dalej (stopem jedzie do Gruzji)

przez całą sytuację siedzi w Grecji jeszcze ale planowo dziś miał być w Turcji już

już się uspokoiło i może ruszyć dalej?
@Marpop: Patrząc na to, że wczoraj na autostradzie jechały samochody na obu jezdniach w tym samym kierunku to ja nie wiem czego się można dziś spodziewać. Ale dzisiaj od 04:00 rano do 20:00 było zupełnie normalnie.