Wpis z mikrobloga

#bekazkuca #bekazprawakow #shitwykopsays #neuropa

Długo się zastanawiałem jak opisać ten komentarz. Bo jest w nim ten trudny dziś do znalezienia pierwiastek prawdziwego, antysystemowego kucostwa. Święta wiara w wolny rynek, przy jednoczesnym braku najmniejszego pojęcia o ekonomii. Używanie pojęć i słów których znaczenia kompletnie się nie rozumie. Próba rozmawiania na temat o którym się nic nie wie, poza zasłyszanymi bon motami.

Tak tęsknicie za kucami, możecie sobie przypomnieć, że wcale lepsi od wyznawców obecnej władzy nie byli.

Co lepsze cytaty:

Definicja korporacjonizmu:

Wreszcie to oni stworzyli korporacjonizm zarówno w UE jak i US. Władzę w tych krajach przejęły korporacje dogadane z systemem.


System gospodarczy USA:

US po przejściu na socjalizm jest tak zadłużone, że nigdy nie spłaci długów i prze do III wojny światowej, żeby dług się wyzerował


Na temat modeli ekonomicznych XDDDD:

W dupie mam twoje modele. Rynek należy pozostawić samemu sobie


Klasyk dychotomicznego myślenia:

każda ingerencja psuje go


Najlepszy przykład ever xDDD

sygnalizacja świetlna- gdy przestaje działać np. z powodu braku prądu to okazuje, że korki przestają się tworzyć oraz, że dochodzi do mniejszej ilości wypadków ( bo każdy jedzie wtedy ostrożniej). Dodatkowo brak korków = mniejsza ilość spalin.


Zrozumienie historii ruchów politycznych 100/100:

Przeciez rządy korporacji do których doprowadziła (lewica)


http://www.wykop.pl/wpis/18666689/#comment-66106613
C.....Z - #bekazkuca #bekazprawakow #shitwykopsays #neuropa

Długo się zastanawiałe...

źródło: comment_GpsJa6RCp2rLGGxdM6hzrX9BlRw1Dxmw.jpg

Pobierz
  • 28
@CrtZ: Widząc taki komentarz za każdym razem mam ostrą rozkminę co dokładnie siedzi we łbie autora - bez złośliwości, po prostu strasznie mnie to ciekawi. Starając się prowadzić z kimś dyskusję normalny człowiek próbuje przemyśleć swoje stanowisko, ozdobić je paroma argumentami, chce je "sprzedać" publice więc siłą rzeczy musi poświęcić trochę czasu na sprawdzenie paru faktów - nawet jeśli jest w błędzie a stawiana teza z gruntu fałszywa.

U fanatycznego kuclandu
@CrtZ: Kumpel podesłał mnie ten wpis, jest tak absurdalny, że postanowiłem powrócić z niebytu aby zostawić tu swój komentarz:

XDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXD

XDXDXD----------------XDXDXD-----XDXDXDXDXD
--XDXDXD------------XDXDXD-------XDXDXDXDXDXD
----XDXDXD--------XDXDXD---------XDXD-------XDXDXD
------XDXDXD----XDXDXD-----------XDXD------------XDXD
--------XDXDXDXDXDXD-------------XDXD-------------XDXD
----------XDXDXDXDXD---------------XDXD--------------XDXD
------------XDXDXDXD-----------------XDXD--------------XDXD
----------XDXDXDXDXD---------------XDXD-------------XDXD
--------XDXDXDXDXDXD-------------XDXD------------XDXD
-----XDXDXD------XDXDXD----------XDXD-------XDXDXD
--XDXDXD------------XDXDXD-------XDXDXDXDXDXD
XDXDXD----------------XDXDXD-----XDXDXDXDXD

Pozdrawiam i wracam w niebyt
@mnik1: @l_amour: taka argumentacja u Mirka-kuca na wykopie to nic szczególnego. Przecież wszystko, co on tam pisze, to są kalki z blogu Korwina.

Bardziej przeraża mnie, że wydaje się, że to jest główny sposób argumentacji całego "bloku ideologicznego", czy jak to inaczej nazwać. Dostałem kiedyś na mirko link do artykułu polemizującego z tezami Piketty'ego, podpisanego przez prof. Kwaśnickiego:
http://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/niebezpieczny-piketty-w-odwrocie/

Prof. Witold Kwaśnicki jest kierownikiem Zakładu Ogólnej Teorii Ekonomii na Wydziale
@smyl: To ja teraz chciałbym się pośmiać naprawdę, chociaż nie wiem czy jest się z czego śmiać. W akcji przywoływany wyżej "profesor" Kwaśnicki i do perfekcji opanowana taktyka przekonywania dowodem anegdotycznym. O zastosowaniu matematyki w ekonomii, trzeba tylko posypać piaskiem:

Na elektronice wykładana jest teoria obwodów, na podstawie której konstruuje się radioodbiorniki, tworzy się też ich prototypy. Taki prototyp podlega gruntownej analizie i ważne jest przy tym nie tylko teoretyczne rozważanie,
Z czego to wynika?


@smyl: myślę, że przede wszystkim z tego że przez ostatnie parę dekad nikt im w mainstreamie (zwłaszcza polskim) tych przypowieści nie podważał, tylko brano za prawdę objawioną, więc nie musieli się wysilać. Korwin i powyższy profesor akademicki wyraźnie czerpią z tego samego źródła, tylko ten pierwszy trochę bardziej to zwulgaryzował.

To, jak te anegdoty często mają formę przypowieści właśnie, pokazuje, że w skrajnych przypadkach to jest już
@CrtZ: @shadowboxer: @smyl: @Majk_:

Takie jedno szybkie pytanie. Nie planujecie może wyjechać do socjalistycznego raju jakim jest Wenezuela?
Wprowadzao tam chyba wszystkie możliwe punkty programowe partii Razem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kraj, którego nie stać na dodruk pieniędzy. Kraj, w którym państwo przejeło ostatnio zagraniczną fabrykę produkującą podpaski żeby produkować papier toaletowy, bo nawet papieru brakuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
EUCCP - @CrtZ: @shadowboxer: @smyl: @Majk_: 

Takie jedno szybkie pytanie. Nie plan...

źródło: comment_arWEQbaX8t2W8C0muasnHxS5RPOeOXZB.jpg

Pobierz