Wpis z mikrobloga

#bekazkuca #bekazprawakow #shitwykopsays #neuropa

Długo się zastanawiałem jak opisać ten komentarz. Bo jest w nim ten trudny dziś do znalezienia pierwiastek prawdziwego, antysystemowego kucostwa. Święta wiara w wolny rynek, przy jednoczesnym braku najmniejszego pojęcia o ekonomii. Używanie pojęć i słów których znaczenia kompletnie się nie rozumie. Próba rozmawiania na temat o którym się nic nie wie, poza zasłyszanymi bon motami.

Tak tęsknicie za kucami, możecie sobie przypomnieć, że wcale lepsi od wyznawców obecnej władzy nie byli.

Co lepsze cytaty:

Definicja korporacjonizmu:

Wreszcie to oni stworzyli korporacjonizm zarówno w UE jak i US. Władzę w tych krajach przejęły korporacje dogadane z systemem.


System gospodarczy USA:

US po przejściu na socjalizm jest tak zadłużone, że nigdy nie spłaci długów i prze do III wojny światowej, żeby dług się wyzerował


Na temat modeli ekonomicznych XDDDD:

W dupie mam twoje modele. Rynek należy pozostawić samemu sobie


Klasyk dychotomicznego myślenia:

każda ingerencja psuje go


Najlepszy przykład ever xDDD

sygnalizacja świetlna- gdy przestaje działać np. z powodu braku prądu to okazuje, że korki przestają się tworzyć oraz, że dochodzi do mniejszej ilości wypadków ( bo każdy jedzie wtedy ostrożniej). Dodatkowo brak korków = mniejsza ilość spalin.


Zrozumienie historii ruchów politycznych 100/100:

Przeciez rządy korporacji do których doprowadziła (lewica)


http://www.wykop.pl/wpis/18666689/#comment-66106613
C.....Z - #bekazkuca #bekazprawakow #shitwykopsays #neuropa

Długo się zastanawiałe...

źródło: comment_GpsJa6RCp2rLGGxdM6hzrX9BlRw1Dxmw.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@smyl: Chyba rozróżniasz kraj w stanie faktycznego rozpadu,który nie jest uwzględniany w rankingu wolności gospodarczej,a krajem który zajmuje w tym rankingu 176 miejsce wyprzedzając tylko Kubę i Koreę Północną.
  • Odpowiedz
@smyl: czy wiesz, że aby istaniał wolny rynek musi istnieć silne prawo gwarantujące przestrzeganie własności prywatnej? Widocznie nie wiesz. Więc twój przykład jest z dupy. W Somalii mamy anarchię.
Ciekawe jaki plan socjaliny miałaby partia Razem na państwo w stylu Somalii. Może zaczęłaby od podniesienia płacy minimalnej? ( ͡º ͜ʖ͡º)
EUCCP - @smyl: czy wiesz, że aby istaniał wolny rynek musi istnieć silne prawo gwaran...

źródło: comment_Y9thSOPffgztFDGmOAvOosKHF7J3Gocm.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 3
@lucer
@EUCCP wydawało mi się, że czterokrotne użycie "hehe" sprawi, że będzie jasne, że nie uważam Somalii za wolnorynkową utopię.

@EUCCP ale zdajesz sobie sprawę, że między brakiem jakichkolwiek regulacji, a komunizmem jest mnóstwo stanów pośrednich? Sposób argumentacji "skoro nie chcesz się kąpać w wodzie o temperaturze o 1 stopnia Celsjusza, to wskakuj do kotła" jest zupełnie niespójny.

Może zamiast mieć w dupie modele ekonomiczne, przedstawisz swoje poglądy, może się okazać, że
  • Odpowiedz
@smyl: Panie, u Profesora Kwasnickiego to ja studiowałem. Na pierwszym roku byłem podjarany, jako mlody gownowiedzacy korwinista cieszylem sie ze wreszcie jakis rozsadny gosc a nie samo lewactwo :)
Typ #!$%@? prowadzil makroekonomie nieuznajac jej :D bo Ase nie uznaje to on tez. Uczylem sie z podrecznika a okazalosie ze ba egzaminie z makro nic nie ma z podrecznikow tylko rojenia tego swira. Upoerdolilem oczywiscie w pierwszym terminie. Koles jest po
  • Odpowiedz
  • 1
@Udowodnij_albo_zamilcz niesamowite! Ale bym się jarał takim profesorem na pierwszym roku studiów :D to jest ostateczne stadium kuca z polibudy, który nigdy nie przejrzał na oczy :D

Jak trafiłeś do tego wpisu sprzed tygodnia? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz