Wpis z mikrobloga

Mirki zrobię trochę #chwalesie ostatnio dostałem od dziadka rower Mesko Łucznik z lat 60 (na tylnej piaście jest grawer Made in Poland, symbol łucznika i 66), Który był mocno zaniedbany, pomalowany pędzlem... Po tygodniu prac i wydaniu kilkudziesięciu zł na materiały wyszedł mi taki trochę hipsterski, miejski holender :P
#rower #renowacja
K.....t - Mirki zrobię trochę #chwalesie ostatnio dostałem od dziadka rower Mesko Łuc...

źródło: comment_tUusLP4tGa0ZDvDd5x2RR9AqRDkrx7d7.jpg

Pobierz
  • 19
@Ordowik: Całość była malowana pędzlem po starej (oryginalnej powłoce) więc najpierw działałem szczotką drucianą na wiertarce, potem papierem ściernym w celu wygładzenia (dopiero po fakcie dowiedziałem się o specyfikach które pomagają w usuwaniu starej powłoki :P). Następnie całość została oczyszczona rozpuszczalnikiem uniwersalnym po czym nałożyłem podkład (szary), następnego dnia poszła następna warstwa podkładu, a wierzchnia warstwa na 3 dzień (3 warstwy przez 3 dni- pomiędzy nimi matowiłem papierem 500). Używałem sprayów
@SKYFander Siodełko było w niezłym stanie, zdjąłem je ze stelarzu który odczyściłem i pomalowałem jak resztę białych części, a skórę umyłem ciepłą wodą z mydłem, a po wyschnięciu pokryłem kremem do skóry z woskiem pszczelim, a dla nabłyszczenia na koniec natrysnąłem sprayem do kokpitu samochodowego ;)
@zasadniczo: Rower był używany praktycznie cały czas :) Ostatnie 2 lata sporadycznie, korby chodzą leciutko, bo suport chyba był wymieniany/smarowany kiedy dziadek malował sobie rower na ten bordowy (10+ lat temu). A co do pedałów to pewnie się skusze na nowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)