Wpis z mikrobloga

Mireczki z #motoryzacja i #samochody mam problem. Szukam samochodu dla siebie, obecnie jeżdzę 17-letnią konserwą wielkości gokartu i będę potrzebować czegoś, co pomiesci matkę z dziećmi. Żebym nie musiała sie zastanawiać czy ewentualnie jak odkręcę kolka od wózka to może zamknę klapę od bagażnika. Najlepiej max kilkuletnie, nie golas, z przyzwoitym silnikiem (diesel lub benzyna + LPG)i żeby w miarę wyglądało, bo funkcjonalna to i multipla jest. Jakieś pomysły? Myślałam nad BMW X1, ale niebieski odradza bo #!$%@? jakość za takie pieniądze (sam jeździ e60). Nie chce, żeby samochód był wielki, bo wiadomo ze baba bedzie parkować go pół dnia #logikarozowychpaskow .Budżet to około 50000zł.
  • 26
@Toniezarzutka: Mondeo mk4 kombi diesel? 2.0 wyrwiesz za jakieś 45k 3letni. Mój ojciec niedawno kupił i jest na prawdę sympatyczne. Dobrze wygłuszony, dobra jakość wnętrza i jest na prawdę wygodny. A no i oczywiście jest dużo miejsca. W mojego focusa wózek wchodzi bez problemu a mam parę litrów bagażnika mniej. Jest też miejsce z tyłu na kanapie.
@legion2012: żadne z wymienionych przez Ciebie to nie to samo co 15 lat temu wiec nie mieszaj w głowie ludzia takimi tekstami. z którymi i tak się nie zgodzę bo np taka marka jak Volvo poprawiła się na przestrzeni 15 lat a inne (większość marek) poszła na ilość.
@Toniezarzutka: To kup z kamerą i czujnikami cofania. Chyba umiesz reagować na dźwięk brzęczyka???. Poszedłbym w stronę Nissana Qashqai/Toyota Rav4/Skoda Yeti/VW Tiguan a z takich bardziej typowych to S-max/Touran/C4 Picasso. jeśli masz 2 foteliki i chcesz coś załadować to Polo czy Gulf za mały a wersje kombi to wersje Kombi. Ale jeśli już chcesz Kombi to za 50 koła Mondeło/508/Laguna III GT będą w sam raz

BMW będzie droższe w utrzymaniu
@Szlaufman: to juz nawet nie chodzi o koszt utrzymania, bo z tym trzeba sie liczyć kupując BMW, ale X1 nie ma nawet wygłuszonej maski i przy 120 zaczyna sie robić głośno. W dodatku plastiki trzeszczą i silniki diesla bywają awaryjne i psują radość z jazdy. To nie jest warte swojej ceny, niestety.. Zaczynam skłaniać sie w stronę jakiegoś niedużego SUV-a
@Toniezarzutka: jak ma być miejsce i niewielki samochód to pozostają CI japońskie wynalazki w stylu Mazda Axelo, Mitsubishi eK, Suzuki Spacia, Honda N-WGN czy Nissana Cube.
Generalnie powinnaś szukać Vana. Nie gównoSUVa, nie kombi. Vana. Vany zostały stworzone właśnie w takim celu. Co prawda obecnie nie są popularne, ale znajdziesz dobrą używkę jak poszukasz.