Wpis z mikrobloga

Mirki, pytanko z kategorii #motoryzacja. Przy założeniu, że różnica w cenie zakupu nie jest kluczowa, to czy lepiej kupić wypasione #bmw #e46 czy biedniejsze #e90 ? Chodzi mi o ogólne wrażenia z jazdy, awaryjność, koszta ewentualnych napraw itd. Silniki o jakich myślę to 2.0d i 3.0d. Z góry dzięki :)
  • 20
@screwdriver: musisz się liczyć z tym, ze prawie każde e46 będzie wpieprzać ruda, ogólnie bardzo fajne auto, miałem ale ruda zaczęła wpieprzać i ze względu na wiek większość egzemplarzy raczej tego nie uniknie, więc jeżeli zależy Ci na dłuższym użytkowaniu to e90. Co do silników to mało będzie "biednych" e90 z silnikiem 3.0d więc za atrakcyjną ceną takiego samochodu może się kryć pół miliona przebiegu skręcone na 200 tysiecy.
A koszta
@killerpizza: @rvek: @wooks001: @kolak68: @JJOkocza: Dzięki za wszystkie opinie. Silnikowo to celuje albo 3.0 w e46 albo 2.0 w e90. Myślę że jednak padnie na to pierwsze - przemawia za tym rozsadek oraz Wasze opinie. Zdaję sobie jednak sprawę, że ani jedno ani drugie to nie golf i nie da się takiego auta kupić z dnia na dzień. Poprzednie e36 szukałem pół roku, teraz horyzont czasowy przewiduję
@screwdriver: Nie jestem znawcą bmw ale z tego co wiem to w e90 w silniku 2.0d jest nietrwały rozrząd i do tego trudno dostępny bo od strony grodzi silnika, więc drogi w ewentualnej naprawie. Jeśli się mylę to mnie poprawcie ;)