Wpis z mikrobloga

@tosyu: szafa UPSów na kilka(naście) minut styknie, ale dobry zestaw tanio nie wyjdzie, powiedz ile na to możesz przeznaczyć.

można też zastosować UPS który podtrzyma kilka minut a później załącza się agregat który utrzyma stabilne napięcie do powrotu zasilania/braku paliwa - ale to wszystko koszta.
@tosyu: Mały agregat i osobne gniazdka do doprowadzenia napięcia w krytycznych miejscach (żeby się nie pieprzyć z szukaniem wiadra przedłużaczy po ciemku). Na te kilka sytuacji w roku w warunkach domowych nie ma co inwestować w jakieś baterie akumulatorów i systemy przełączania jak w szpitalu;) Unikaj tylko porad Januszów na temat podłączania agregatu do gniazdka, bo ktoś z elektrowni wejdzie na słup, pieprznie go 230V i będzie tragedia.
@tosyu: nieeeeeee ( ͡° ͜ʖ ͡°) z agregatu ciągniesz dłuuuugi przedłużacz, nie mieszaj się w instalację, tylko problemy będziesz miał
tylko jest jeden problem, przedłużacz musi być dobrej jakości tak 1,5mm2 powinno być ok
@mcibq myślałem sobie zrobić takie obejście, że idee do garażu, odpalam agregat, przeciagam dźwignie (no dobra przełącznik, w końcu to nie kreskówka) i zamiast z sieci prąd mam z agregatu :) bo niby jak przedluzaczem podlacze oświetlenie sufitowe w domu
@tosyu no dobrze, czyli jednak bardziej fachowo robimy? OK, można, już tlumaczę: z agregatu ciagniesz tą półtorówkę lub 2,5 i podlaczasz pod przełącznik sieć agregat(pssst. Mogę Ci wysłać jeden taki w dobrej cenie, bo mi zalega akurat). Do przelacznika musi dojść zasilanie z 1 fazy PRZED licznikiem(nie ZA bo tak to bedzie licznik nabijal kWh za pobrany prąd z agregatu, musimy go ominac) i ZA zabezp. Przedlicznikowym.
Stronę zasilania z sieci mamy
@tosyu może jak najbardziej xd. Nie no sorka źle napisałem na początku dobrze napisałem skeśliłem i źle napisałem, ma być Do przelacznika musi dojść zasilanie z 1 fazy ZA licznikiem - to będzie nasze zasilanie normalne z sieci ono w normalnym stanie przejdzie przez przełącznik w pozycji ON z powrotem do tablicy.

mcibq - @tosyu może jak najbardziej xd. Nie no sorka źle napisałem na początku dobrze...
@tosyu: Powoli trzeba to ogarnąć i będzie git, ja trochę mam problemy z koncentracją musisz wybaczyć. Mamy już gotowe doprowadzone poprawnie zasilanie z sieci przez przełącznik do instalacji domku. Teraz w te zaciski, które pozostały podłączamy agregat L1 oraz N(+ ewebt. PE). Po przełączeniu przełącznika w pozycję 2 z pozycji 1(w międzyczasie przechodząc przez pozycję 0) otrzymujemy zasilanie jednej fazy w domku z wykorzystaniem istniejących zabezpieczeń. Jak chcesz to mogę nawet
@tosyu: kiedyś na allegro wystawiłem po niskiej cenie i tak nikt nie kupił, będzie leżał, jak coś to wołaj :)
PS. jak będzie zrobione tak jak opisałem w ostatnich wpisach to raczej ci co spisujo licznik nie bedo mieli wątów, raczej będą to mieli w d.